Yeni gelen güncelleme sonucu PUBG'de ekran yırtılmaları

Esgardir

Kilopat
Arkadaşlar yeni güncelleme gelene kadar böyle bir sorunum yoktu. V-Sync kapalı iken 80-90 civarı FPS alırdım ve oynanışı gayet iyiydi. Yeni güncellemeden sonra V-Sync açmazsam ekranda yırtılma oluyor ve oynanılamaz hale getiriyor. V-Sync açıkken de bildiğiniz üzere lag, gecikme veya saçma sapan ani droplar meydana gelebiliyor. Bunu nasıl çözebilirim? Aynı sorunu CS:GO'da da yaşamaya başladım bu arada. 250 FPS civarı alıyorum ve ekranın kırıldığı fark edilebiliyor.

Arkadaşlar yeni güncelleme gelene kadar böyle bir sorunum yoktu. V-Sync kapalı iken 80-90 civarı FPS alırdım ve oynanışı gayet iyiydi. Yeni güncellemeden sonra V-Sync açmazsam ekranda yırtılma oluyor ve oynanılamaz hale getiriyor. V-Sync açıkken de bildiğiniz üzere lag, gecikme veya saçma sapan ani droplar meydana gelebiliyor. Bunu nasıl çözebilirim? Aynı sorunu CS:GO'da da yaşamaya başladım bu arada. 250 FPS civarı alıyorum ve ekranın kırıldığı fark edilebiliyor.

Sürücü kaynaklı bir sorun. Yeni sürücüyü silip eski sürücünüzü tekrar kurun.

Ekran kartınızı belirtin.
Intel işlemcilerde yeni güncellemeyle performans %30 düşecek diyorlardı. Acaba ondan olabilir mi? Yine de bakmanızda fayda var.
Bununla bir alakası yok, performansın düştüğü de yok.

Donanımınız destekliyorsa Fast Sync aktif edebilirsiniz, V-Sync'e göre çok daha az gecikme ile çalıştığından takılmalar da olmadan iyi performans alırsınız. Görselden bakın:

Dosya Ekleri

• fast.png
    fast.png
    47,7 KB · Görüntüleme: 371
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı