Yeni gözlük önerisi

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Merhabalar, yaklaşık 12 yıldır gözlük kullanıyorum. Bugün doktora gittim, sol gözümde astigmat çıktı. Yeni gözlüğümü taktım, sol cam ile sağ camdan bakmak arasında bayağı rahatsız edici bir fark var. Sanki sol taraf daha garip gösteriyor, derdimi anlatamadım fakat belki beni anlayan çıkar.

Buna nasıl alışabilirim? Aşırı rahatsızım şu an, ekstra olarak gözlük yamuk gibi hissediyorum.

Merhabalar, yaklaşık 12 yıldır gözlük kullanıyorum. Bugün doktora gittim, sol gözümde astigmat çıktı. Yeni gözlüğümü taktım, sol cam ile sağ camdan bakmak arasında bayağı rahatsız edici bir fark var. Sanki sol taraf daha garip gösteriyor, derdimi anlatamadım fakat belki beni anlayan çıkar.

Buna nasıl alışabilirim? Aşırı rahatsızım şu an, ekstra olarak gözlük yamuk gibi hissediyorum.
İşin içine astigmat karışınca alışmakta çok zorluk çekiyor insan. Zorda olsa alışmaya mecbursun en geç 1 hafta içinde alışmış olursun.

İki gözümde de astigmat olsa alışırım, fakat sol gözde olup sağ gözde olmayınca garip oluyor.
Esasında astigmat numarası 0.25 falansa doktorlar gerek görmüyo astigmat gözlüğe. Bende hem 5.25 miyop hem 0.25 astigmat var. Astigmat 0.25 olduğundan sadece miyop gözlük kullan diyo. Ekletmeye gerek yok astigmatı diyo. Senin astigmat numaran fazla herhalde.

Esasında astigmat numarası 0.25 falansa doktorlar gerek görmüyor astigmat gözlüğe. Bende hem 5.25 miyop hem 0.25 astigmat var. Astigmat 0.25 olduğundan sadece miyop gözlük kullan diyor. Ekletmeye gerek yok astigmatı diyor. Senin astigmat numaran fazla herhalde.

Benim değerimde önceden kullandığım gözlüğün a değeri 180 miş. Sanırım astigmat oluyor.

Yeni vereceği gözlükte değer 170. bununla alakası var mı bilmiyorum.

Hocam aynısı şuan bendede oldu çok garip hissediyorum sence kaç haftaya alışırım.

Benim değerimde önceden kullandığım gözlüğün a değeri 180 miş. Sanırım astigmat oluyor.

Yeni vereceği gözlükte değer 170. bununla alakası var mı bilmiyorum.
Sanırım bu değer düşünce daha kötü, pek anlayamadım bende de var benim de 180. Normal bir şekilde orada derece yazıyor o olmalı, 1-2 arası bir şeydi tam hatırlamıyorum benimkisi.
Hocam aynısı şuan bendede oldu çok garip hissediyorum sence kaç haftaya alışırım.
Hocam ben pek gözlük takmadığım için mesela çok geç alıştım. Yani sizin de ortalama 1 ay sürer diye düşünüyorum en geç.

Mavi filtreyse 3-4 gün yeşil filtreyse 2 güne alışırsınız. Kötü ihtimalleri düşünecek olursak belki optikçiniz sağı sola solu sağa takmış olabilir, 3-4 gün içinde geçmezse doktorunuza sorun derim.

Geri
Yukarı