Yeni güç kaynakları nasıl çalışıyor?

Emircan125

Decipat
Makaleler
1
Yeni denir mi bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla artık PSU'larda 12v 8V diye güç çıkışları var ve bunlar anakart dışında ekran kartına falan takılıyor ve benim PSU'da bildiğim kadarıyla böyle bir şey yok. Gerçi PSU'nun markasını da bilmiyorum ama diyelim ki ben RTX 3060 aldım ve güç girişine kablo takmam gerekti nasıl olacak bu iş?

Son düzenleyen: Moderatör:
8V çıkış duymadım. Ekran kartı için yenilerde de 6+2 pin var. Bunlardan kullanabilirsiniz. RTX 4090 için falan kablo girişi farklı. Dönüştürücü veya buna göre PSU alınabilir. Örnek bir ATX 3.0 Gen 5 PSU.

8V diye bir çıkış yok, 12V, 5V, 3.3V, 5VSB ve -12V çıkışları var.

...diyelim ki ben RTX 3060 aldım ve güç girişine kablo takmam gerekti nasıl olacak bu iş?
PSU'dan 6+2 şeklinde (genelde üstünde VGA ve PCI-e yazar) olan kabloyu bulup uygun şekilde takacaksınız, zor bir şey değil.

PSU'nuzda bu dediğim kanalların olmama imkanı yok bu arada, en fazla 5VSB kanalı olmayabilir.

8V diye bir çıkış yok, 12v, 5v, 3.3v, 5vsb ve -12v çıkışları var.

PSU'dan 6+2 şeklinde (genelde üstünde VGA ve PCI-e yazar) olan kabloyu bulup uygun şekilde takacaksınız, zor bir şey değil.

PSU'nuzda bu dediğim kanalların olmama imkanı yok bu arada, en fazla 5vsb kanalı olmayabilir.

8V çıkış duymadım. Ekran kartı için yenilerde de 6+2 pin var. Bunlardan kullanabilirsiniz. RTX 4090 için falan kablo girişi farklı. Dönüştürücü veya buna göre PSU alınabilir. Örnek bir ATX 3.0 gen 5 PSU.

Tam bilmediğim için örnek olsun diye 8V yazmıştım öyle bir çıkış olmadığınıda öğrenmiş oldum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı