Yeni hazır sistemde RAM'den kaynaklı mavi ekran hataları

zformenos

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam İtopya'dan yeni aldığım sistemde mavi ekran sorunu yaşıyordum sorunun kaynağını buldum RAM'lerin birinde sıkıntı varmış. Onu cıkardığımda hiçbir sorun yaşamıyorum. Şimdi bunu yarın İtopya destek hattını arayıp konuşacağım da önce sizlerede sormak istedim sorunu bulduğum için garantiye sadece RAM'i mi yollamamı isterler yoksa kasayı toptan mı? Ona göre kasayı isterlerse eski sistemi kuracağımda RAM'i isterlerse yeni sistemi kullanmaya devam edeceğim.

Ekran kartında vs. sadece ekran kartını istemişlerdi benden. RAM konusunda da direkt RAM'i isteler diye düşünüyorum. İtopya desteğini arayarak net cevap alabilirsiniz.

Ekran kartında vs. sadece ekran kartını istemişlerdi benden. RAM konusunda da direkt RAM'i isteler diye düşünüyorum. İtopya desteğini arayarak net cevap alabilirsiniz.
haftasonu olduğu için suan ulaşamıyorum kendilerine birazda heyecan yaptım sistemi kullanma konusunda sizlere sorup bilgi alayım dedim hocam :D İnşallah kasayı istemezler sorunun kaynağını buldum çünkü soketlerde de bir sıkıntı yok ramde sıkıntı

Sadece sorun yaşadığın RAM'i takıp sistemi çalıştırmayı dener misin?
denedim hocam sistem açılmıyor bile mesela sağlam rami takıp çalıştırdım bir süre sonra sorunluyu takım 2sini bir bi 5dakika durdu pc hemen afallamaya başladı donmaalar çökmeler en sonunda da mavi ekrana düştü açılma süresi vs baya uzadı

denedim hocam sistem açılmıyor bile mesela sağlam rami takıp çalıştırdım bir süre sonra sorunluyu takım 2sini bir bi 5dakika durdu pc hemen afallamaya başladı donmaalar çökmeler en sonunda da mavi ekrana düştü açılma süresi vs baya uzadı
Memtest vardı sanırım. Bu testi uyguladınız mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Memtest vardı sanırım. Bu testi uyguladınız mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
çok uzun sürdüğü için yapmadım hocam ama ramden kaynaklı olduguna eminim yani saatlerdir sıkıntısız çalışıyor sistem rami cıkardığımdan beri

Yeni konular

Geri
Yukarı