Çözüldü Yeni HDD sistemde görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berke.eth

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
NFT Collector
Merhaba,

2 Gün önce İtopya'dan 2 TB 7200 RPM Barracuda dahili hard disk aldım. Bugün elime geçti, kasaya montajını yaptım. Bilgisayarı başlattım ancak diski göremediğimi fark ettim. Biraz araştırdıktan sonra disk yönetiminden bu sorunun çözülebileceğini okudum. Ancak disk yönetiminde de bu aldığım HDD'yi göremiyorum. BIOS'tan kontrol edeyim dedim, takılı depolama birimleri listesinde de gözükmüyor.

Ne yapmalıyım? Görebildiğim tüm çözüm yollarını denedim ancak olmadı. Diskte sorun yoktur herhalde diye düşünüyorum çünkü paketini ben açtım bugün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözüldü. Başka bir SATA kablosu daha gelmişti anakartla beraber, anakarttaki başka bir SATA giriş slotuna onunla bağladım HDD'yi. BiOS'ta görene kadar canım çıktı ama gördüm canına yandığımın hard diskini.

Cevaplar için herkese teşekkürler.
Merhaba,

2 Gün önce İtopya'dan 2 TB 7200 RPM Barracuda dahili hard disk aldım. Bugün elime geçti, kasaya montajını yaptım. Bilgisayarı başlattım ancak diski göremediğimi fark ettim. Biraz araştırdıktan sonra disk yönetiminden bu sorunun çözülebileceğini okudum. Ancak disk yönetiminde de bu aldığım HDD'yi göremiyorum. BIOS'tan kontrol edeyim dedim, takılı depolama birimleri listesinde de gözükmüyor.

Ne yapmalıyım? Görebildiğim tüm çözüm yollarını denedim ancak olmadı. Diskte sorun yoktur herhalde diye düşünüyorum çünkü paketini ben açtım bugün.
Disk kafa atma yapmıyordum umarım, ayrıca SATA 2 kablosu mu SATA 3 kablosu mu kullanıyorsunuz ?

Çözüldü. Başka bir SATA kablosu daha gelmişti anakartla beraber, anakarttaki başka bir SATA giriş slotuna onunla bağladım HDD'yi. BiOS'ta görene kadar canım çıktı ama gördüm canına yandığımın hard diskini.

Çözüm
Çözüldü. Başka bir SATA kablosu daha gelmişti anakartla beraber, anakarttaki başka bir SATA giriş slotuna onunla bağladım HDD'yi. BIOS'ta görene kadar canım çıktı ama gördüm canına yandığımın hard diskini.

Geçmiş olsun, hayırlı olsun. :D

Bir şey değil iyi günler, iyi forumlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı