Yeni HDD'de kafa atma

ReyDelInfierno

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Seagate Barracuda 500GB 3.5" 7200RPM 32MB SATA 3.0
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX
Yakın süre önce aldığım 2 adet ikinci el HDD de kafa vurma durumu oldu HDD'den ses geldi, sonra HDD de yüklü olan uygulama açıksa kapanıp yereldisk ekrana geldi. Bende ürünlerin 2. el olmasından kaynaklı gidip sıfır HDD sipariş verdim ancak 10 günü geçmedi aynı sorunu bu HDD'den de aldım. HDD ses çıkarıyor tik tik diye ve HDD de yüklü olan uygulama açıkken kapanıyor yereldisk açılıyor. Ürünün iadesini başlattım ama içindeki veriyi almak için başka bir PSU kablosu ve anakarttaki başka bir SATA bölümüne taktım şu an sorun yok. Ürün için iade işlemi başlattım sizce sorun üründemi yoksa PC kaynaklı mı?

Çok teşekkür ederim.

1644099283745.png

Burası sağ sol oynadığı icin ses cıkarıyor HDD'nin icerisini acmamınız lazım(icerisine toz girerse bozulabilir) acarsanız icerisi hava dolacak ve calışmayı keser yani tecrübeli değilseniz yapmamanız gerek ya bu işaretlediğim yer bozuk ya arkasında ki diyot(kartta olabilir) bozuk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1296927

Burası sağ sol oynadığı icin ses cıkarıyor HDD'nin icerisini acmamınız lazım(icerisine toz girerse bozulabilir) acarsanız icerisi hava dolacak ve calışmayı keser yani tecrübeli değilseniz yapmamanız gerek ya bu işaretlediğim yer bozuk ya arkasında ki diyot(kartta olabilir) bozuk.

Bu tarz şeylerde pek iyi sayılmam o yüzden iade edeceğim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı