Yeni i3 10100F sistem için ilk geldiğinde neler yapılmalı?

AmatorPugbci

Femtopat
Daha fazla  
Pollux 3T-10 | Game Garaj

Ben 2 gün önce Monster Aryond A27 monitör (2000TL) ve şu linkteki GameGaraj Pollux 3T-10 kasayı satın aldım.

Monitör şu anda elime ulaştı HDMI & DisplayPort kablosu var. Yarın sabahta kasa kargoyla elime ulaşacak. Ben bu bilgisayarı kullanır hale getirmek istiyorum. Yani driver, Windows kurmak, ayarlarını yapmak vesaire şeylerden bahsediyorlar. Çekilen videoların çoğu belirli bir bilgisayar ve donanım bilgisi olanlar için hazırlanmış, mesela her şey sıralı anlatılsa bende Windows nasıl kurulur videosunu izler yaparım ama 0'dan bir PC'yi elimize aldığımızda sırasıyla neleri yapmalıyız, neleri atmamalıyız bunu bana anlatabilir misiniz? Ya da iletişime geçip yardımcı olabilecek olan var mı? OEM Key ile Windows 10 Home kurmayı düşünüyorum. Teknoloji özürlüsü değilim ama bazı şeyleri atlayınca hata yapabiliyorum, düğüm olabiliyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Gerçekten bir sürü araştırma yaptım ama herkes sanki bilgisayar mühendisliği öğrencisine anlatır gibi anlatıyor. Yani yeni PC alan birine "Windows 10'u UEFI kuracaksın" demek nedir ya? :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pollux 3T-10 | Game Garaj

Ben 2 gün önce Monster Aryond A27 monitör (2000TL) ve şu linkteki GameGaraj Pollux 3T-10 kasayı satın aldım.

Monitör şu anda elime ulaştı HDMI & DisplayPort kablosu var. Yarın sabahta kasa kargoyla elime ulaşacak. Ben bu bilgisayarı kullanır hale getirmek istiyorum. Yani driver, Windows kurmak, ayarlarını yapmak vesaire şeylerden bahsediyorlar. Çekilen videoların çoğu belirli bir bilgisayar ve donanım bilgisi olanlar için hazırlanmış, mesela her şey sıralı anlatılsa bende Windows nasıl kurulur videosunu izler yaparım ama 0'dan bir PC'yi elimize aldığımızda sırasıyla neleri yapmalıyız, neleri atmamalıyız bunu bana anlatabilir misiniz? Ya da iletişime geçip yardımcı olabilecek olan var mı? OEM Key ile Windows 10 Home kurmayı düşünüyorum. Teknoloji özürlüsü değilim ama bazı şeyleri atlayınca hata yapabiliyorum, düğüm olabiliyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Gerçekten bir sürü araştırma yaptım ama herkes sanki bilgisayar mühendisliği öğrencisine anlatır gibi anlatıyor. Yani yeni PC alan birine "Windows 10'u UEFI kuracaksın" demek nedir ya? :D.

Onun stokları yok nasıl özelleştirdin.

CS:GO ve Valorant disindaki oyunlardan baska 240Hz'den yararlanamazsin gibi. Konunun disinda cevap ama yine de aklinda bulunsun.
Hz seviyesinden yararlanma amaçlı değilde görüntü ve kalite amaçlı almıştım. Ama nedenini bilmiyorum mesala neden yararlanamam ? Sistemim, monitörümün hz değerine karşın düşük mü ?
Onun stokları yok nasıl özelleştirdin.
Özelliştirmeden satıldığı haliyle cuma akşamı sipariş vermiştim.
Ben yardım edeyim dostum.
Nasıl iletişim kurabiliriz ? Ben forumda tamamen yeni olduğum için bilmiyorum.

HZ seviyesinden yararlanma amaçlı değil de görüntü ve kalite amaçlı almıştım. Ama nedenini bilmiyorum mesela neden yararlanamam? Sistemim, monitörümün HZ değerine karşın düşük mü?

Özelliştirmeden satıldığı haliyle cuma akşamı sipariş vermiştim.

Oyunlarda dedigim gibi sadece Valorant-CS:GO-Fortnite gibi oyunlarda yararlanabilirsin. Onun yerine Kaliteli 144Hz monitör alabilirdin.

Yeni konular

Geri
Yukarı