Yeni Intel 9. Nesil İşlemcilerin Fiyatları Ortaya Çıktı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Yeni Intel 9. Nesil İşlemcilerin Fiyatları Ortaya Çıktı
Aralık başında tanıtılan F ve KF takılı 9. nesil işlemcilerin fiyatları çeşitli alışveriş sitelerinde ortaya çıktı. Bu ayın başında Gigabyte’ın bir toplantısından çekilen fotoğraflarla hem Intel, hem de AMD’nin gelecek planları sızdırılmıştı. Intel’in planlarının arasında KF ve F takılı 9. nesil Core işlemcilerin bulunduğu görülüyordu. i9-9900KF, i7-9700KF, i5-9600KF, i5-9400F, i3-9350KF ve i3-8100F işlemcilerindeki F takısının, […]

Devamı: Yeni Intel 9. Nesil İşlemcilerin Fiyatları Ortaya Çıktı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

F serisi işlemcileri piyasaya sürmek ne kadar saçma olmuş yahu. Kendi toprağını kazıyor İntel. Birde çarpan kilidi açık olup GPU bulundurmayan sürüm getirmişler. Yani KF. Fiyatları da pahalı yani. 200-300 TL için yeni işlemci sürüyorlar piyasaya. Örneğin i9 9900K Türkiye'de şu an 3400-3500 TL'ye bulunurken İ9 9900KF sunuyorlar piyasaya ve büyük ihtimalle Türkiye'ye 3250-3300 TL'den girecek satışa. 590 olsa bile 3100 TL'yi geçiyor. Bunun vergisi derken İ9 9900K'ya da zam gelecek belli. Açıkçası konuya girerken İ5 9400, İ3 9100 gibi işlemcileri bekliyordum.

Piyasada zaten yaygın 9. Nesil mal bulmak zor. Üretim miktarı o kadar fazla değil. Eldeki hatalı üretimleri de alternatif ürüne dönüştürmek mantıklı. GPU kullanmayacak olan kullanıcı dahili ekran kartı olmayan işlemciyi alır, o kapalı silikon alanı sayesinde de daha yüksek frekansa çıkar.

Piyasada zaten yaygın 9. Nesil mal bulmak zor. Üretim miktarı o kadar fazla değil. Eldeki hatalı üretimleri de alternatif ürüne dönüştürmek mantıklı. GPU kullanmayacak olan kullanıcı dahili ekran kartı olmayan işlemciyi alır, o kapalı silikon alanı sayesinde de daha yüksek frekansa çıkar.
Yani örnek veriyorum İ9 9900K, İ9 9900KF'den daha güçsüz mü olacak? Arada 2-3 FPS fark olur herhalde en fazla.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı