Yeni iPad Pro Çok Kolay Kırılıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Yeni iPad Pro Çok Kolay Kırılıyor
Çeşitli kullanıcı testleri, yeni iPad Pro tabletlerin yapısal olarak hayli zayıf olduğunu gösteriyor. Telefon ve tablet gibi mobil cihazların daha hafif, daha ince olması kullanıcıların çok ilgisini çekiyor. Ancak taşımada ve kullanmada büyük rahatlık sağlasa da, dayanıklılık açısından ciddi sorun olabiliyor. Apple geçmişte iPhone 6 modelinin çok kolay bükülmesi yüzünden hayli eleştiri almıştı. Ancak yeni […]

Devamı: Yeni iPad Pro Çok Kolay Kırılıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Apple firması ticari anlamda benim için en zeki, en pratik, en kolay yollu para kazanma modeline sahip. Türkiyede ve neredeyse tüm dünyada Apple kullanmak bir ayrıcalık gibi yapıştı bizlere. Her ne kadar bu durum kötüde olsa firma sahibi olarak düşününce bu işime gelirdi açıkçası. Maaşlarının kat ve kat fazlasını bir adet Apple marka telefon veya tablete veren bir sürü insan var. Apple'ın bu sebepten dolayı daha bozulur veya daha dayanıksız cihazlar yapması kendi pazarlama stratejileri. "Olsun abi Apple sonuçta", ve en önemlisi "Benim telefonum,tabletim Apple marka" demek için bile telefon tablet alan insanlar var. Ben bunların dışındayım demiyorum, hayat şartları, popülarite bizi bu yola sürükledi. Sürüklenmeyip asıl mantıklı doğru seçim yapanları cidden tebrik ederim. Çoğu kullanıcı bu popülarite dolayısıyla bozulsa veya kırılsa bile devam edecekleri marka Apple olacaktır. Bunun en büyük kanıtı, en pahalı telefon satışını gerçekleştirmesine ve en yakın rakibi Samsung'un Apple markasına göre daha fazla çeşit ve telefona sahip olmasına rağmen, Türkiye pazarında Apple marka ürünler daha fazla satışı gerçekleşen ürünler.

Evet 4 milyarlık tabletin kağıttan güçsüz olması...
Ekran Alıntısı.PNG

İlgi çekmek için bu kadar ince yapıp dayanıklılığa hiçbir önem vermezseler bu olur tabii ki de. Ayrıca çok kolay çiziliyor dikkat ettiyseniz. Bir kalemle yanlışlıkla ekranı çizdiniz mi işiniz bitti.

Evet, 4 milyarlık tabletin kağıttan güçsüz olması...
Eki Görüntüle 344966

Bir de indirimli fiyatı o kadar. Gerçek fiyatı 5000 ₺! Onun yerine orta seviye bir sistem toplarım, her işimi görür.

Son düzenleme:
Bana sorarsanız parasını haketmiyor, hele o kadar kolay kırılırken. Ama içerisindeki işlemci gerçekten çok iyi. Bir bakıma hakediyor diyebiliriz (çok az) çünkü 4.000-5.000₺'ye alacağınız bir telefondaki işlemci onun yanına yaklaşamayacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı