Yeni işlemci montajı sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

TheKenovy

Centipat
Daha fazla  
Merhaba işlemcimi 3600X'den 5600'e yükselttim (ürün daha elime ulaşmadı). Sorum şu, yeni işlemciyi direkt montajlayınca başka yapmam gereken bir şey var mı?

Anakartım Tomahawk Max, BIOS son sürümde şu an ama özellikle 5600 için olan BIOS'u kurmam gerekir mi?
Chipset driver yüklemem gerekiyor diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son bios zaten hepsini kapsıyor bende 5600x ile kullanıyorum sorun olmaz..
Taktıktan sonra biosu sıfırlayıp ryzen master ile per core curve optimizasyon yapın her çekirdeğe voltaj ayarlaması yapıyor 1 saat sürer..

Merhaba işlemcimi 3600X'den 5600'e yükselttim (ürün daha elime ulaşmadı). Sorum şu, yeni işlemciyi direkt montajlayınca başka yapmam gereken bir şey var mı?

Anakartım Tomahawk Max, BIOS son sürümde şu an ama özellikle 5600 için olan BIOS'u kurmam gerekir mi?
Chipset driver yüklemem gerekiyor diye biliyorum.

Bende cuma günü vatandan 5600 almak istiyorum ama pahalı biraz. Hepsiburada'da 3300 TL ve 12 taksit yapıyor ama vadeli. Vatan da 6 taksit 3900 TL ama peşin fiyatına. Ne yapsam bilemedim. Hepsiburada'dan alsam sağlam gelir mi acaba? Değiştirmek veya iade ile uğraşmak istemiyorum.

Bende cuma günü vatandan 5600 almak istiyorum ama pahalı biraz. Hepsiburada'da 3300 TL ve 12 taksit yapıyor ama vadeli. Vatan da 6 taksit 3900 TL ama peşin fiyatına. Ne yapsam bilemedim. Hepsiburada'dan alsam sağlam gelir mi acaba? Değiştirmek veya iade ile uğraşmak istemiyorum.
Ben Amazon üzerinden aldım herhangi bir sıkıntıda iade kolaylığı açısından.

Son BIOS zaten hepsini kapsıyor bende 5600X ile kullanıyorum sorun olmaz.
Taktıktan sonra BIOS'u sıfırlayıp Ryzen Master ile per Core curve optimizasyon yapın her çekirdeğe voltaj ayarlaması yapıyor 1 saat sürer.

Bu Ryzen Master üzerinden yapılan o.c olarak mı geçiyor? Hiç anlamıyorum bu işlerden baktığımda tamamen otomatik kendisi yapıyor gibi değerleri?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı