After Effects 2020 videoda bozulmalar oluyor

yagiz99

Femtopat
Daha fazla  
Edit yaparken videoyu izlediğimde veya render aldıktan sonra sürekli böyle sorunla karşılaşıyorum. Videoyu editlerken bütün efektleri kaldırıp hamvideoyu oynatıyorum fakat sorun devam ediyor acaba sorun bazı pluginlerden mi? Çünkü crackli kullanıyorum.

Video: Watch makas şov | Streamable

Edit yaparken videoyu izlediğimde veya render aldıktan sonra sürekli böyle sorunla karşılaşıyorum. Videoyu editlerken bütün efektleri kaldırıp hamvideoyu oynatıyorum fakat sorun devam ediyor acaba sorun bazı pluginlerden mi? Çünkü crackli kullanıyorum.

Yanlış export ediyor olabilir misiniz? Çıktı alırken Media encoder kullanmanızı öneririm.

Sekans ayarlarınızı paylaşabilir misiniz?

Sorun sekans ayarlarından kaynaklı olabilir bu durumda proje (project) paneli üzerinden yeni öge ekle>sekans yolunu izleyip yeni sekans oluşturma ekranında FPS ve çıktı değerleri kısmınızı yeniden düzenleyip tekrar deneyiniz. Yine sorun devam ediyorsa bu kısmın ekran fotoğrafını bize gönderiniz.

Sekans ayarlarınızı paylaşabilir misiniz?

Sorun sekans ayarlarından kaynaklı olabilir bu durumda proje (project) paneli üzerinden yeni öge ekle>sekans yolunu izleyip yeni sekans oluşturma ekranında FPS ve çıktı değerleri kısmınızı yeniden düzenleyip tekrar deneyiniz. Yine sorun devam ediyorsa bu kısmın ekran fotoğrafını bize gönderiniz.

Videonun FPS si 59,94 bende comp ayarından FPS'yi 59,94 yapıyorum sorun devam ediyor ancak 30 FPS'ye ayarladığımda sorun ortadan kalkıyor. 60 FPS video nasıl yapabilirim

Yanlış export ediyor olabilir misiniz? Çıktı alırken Media encoder kullanmanızı öneririm.

Zaten Media encoder kullanıyorum.

Anladım. Kaynak videonun FPS değeri ile Timeline'ın FPS değerleri farklı. Bu da bozulmalara sebebiyet veriyor.

Eğer;
Kaynak videonuz 30 FPS ise ve sekansınız 60 FPS olarak oluşturulmuşsa bu problem yaşanır.

Sağlıklı bir video render almak istiyorsak;

-Kaynak videonun FPS değerinin yarısı veya aynı FPS değerine sahip sekans üzerinde çalışmalıyız.

Kaynak video 60 FPS ise.
Timeline 30 FPS olmalıdır.

- (Geleceğe yönelik öneri) bazı LED ışıklandırmayla aydınlatılmış ortamda yapılan çekimler esnasında eğer 60 FPS çekim alıyorsak görüntünün yanıp yanıp söndüğünü görürüz. Bu durumda aydınlatma frekansıyla çekim frekansını dengelemek için 50 FPS'te çekim yaparız.

Yeni konular

Geri
Yukarı