Yeni ISS tavsiyesi

Yevgo

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar konuyu doğru yere açmadıysam şimdiden özür dilerim.

Kirada kalıyorum ve bu yüzden 3 yıldır taahhütsüz internet kullanıyordum bunun 1 yılı TurkNet 2 yılı da Millenicom olmak üzere.

Soracağım iki tane soru var birincisi;

Millenicom, GIBIRNet vs olsun fibere geçiş yapmak istediğimden dolayı altyapınız desteklemiyor diyor ama Superonline'ya da Kablonet üzerinden adresimi sorguladığımda fiber altyapım var görünüyor. (diğer ISS'lerde altyapım VDSL2 ve 67Mbps olarak görünüyor ama 100Mbps alıyorum sıkıntısız)

İkindi sorum ise;
TurkNet zam yapmış sanırım, Millenicom'a da aylık 200TL ödemekteyim. Daha ucuza 100Mbps tarifeli (daha yüksek varsa o da olur aylık 200-220TL kadar bütçem var) beni üzmeyecek bir ISS önerebilir misiniz?

Superonline TT altyapısında fiber hizmeti vermez. Kendi fiber altyapısıdır büyük ihtimal. Şu anki altyapınız size stabil 100 Mbps verebiliyorsa Netspeed veya Comnet'ten devam edin. Bana kalırsa TT'nin 2 senelik taahhüt imkânı çok daha faydalı.

250 TL oduyoruz, siz yeni geçeceğiniz için daha az odersiniz buyuk ihtimal. 2 sene boyunca fiyat değişimi yok. Başvurmadan önce muhakkak 100 verip veremeyeceklerini de sorun. Altyapı türünüzü de sorun.

Superonline Fiber hakkında son senelerde çok fazla şikâyet duydum. Gerek Netflix, Steam gibi platformlarda indirme hızı sansürü olsun gerekse de kötü yurt dışı sayesinde ping şikâyeti var. (Videoyun bahsediyor)

Netspeed, Comnet, Turk Telekom tercihiniz olabilir.

Kablonet'in kendi altyapısı varsa, onlara da danışın. Ancak paketleri TT ile benzerlik gosteriyor fiyat anlamında. Kablonet de üzmez. Bir tek DOCSIS altyapı için verdikleri modem çok kötü. Onu da siz router takviyesi alarak çözebilirsiniz. FTTH altyapısı da var. Arayıp, bilgi alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Superonline TT altyapısında fiber hizmeti vermez. Kendi fiber altyapısıdır büyük ihtimal. Şu anki altyapınız size stabil 100 Mbps verebiliyorsa Netspeed veya Comnet'ten devam edin. Bana kalırsa TT'nin 2 senelik taahhüt imkânı çok daha faydalı.

250 TL oduyoruz, siz yeni geçeceğiniz için daha az odersiniz buyuk ihtimal. 2 sene boyunca fiyat değişimi yok. Başvurmadan önce muhakkak 100 verip veremeyeceklerini de sorun. Altyapı türünüzü de sorun.

Superonline Fiber hakkında son senelerde çok fazla şikâyet duydum. Gerek Netflix, Steam gibi platformlarda indirme hızı sansürü olsun gerekse de kötü yurt dışı sayesinde ping şikâyeti var. (Videoyun bahsediyor)

Netspeed, Comnet, Turk Telekom tercihiniz olabilir.

Kablonet'in kendi altyapısı varsa, onlara da danışın. Ancak paketleri TT ile benzerlik gosteriyor fiyat anlamında. Kablonet de üzmez. Bir tek DOCSIS altyapı için verdikleri modem çok kötü. Onu da siz router takviyesi alarak çözebilirsiniz. FTTH altyapısı da var. Arayıp, bilgi alabilirsiniz.
Uzun uzun yazıp detaylı bilgi vermişsiniz hocam teşekkürler 🙏🏻

Dostum o fiber gözükmesinin nedeni superbox bende aynı şeye kanıp aramıştım :))

Sende büyük ihtimal altyapı yok avcılar tarafında falan oturuyorsan air fiber falan bakabilirsin

Geri
Yukarı