Yeni kabine sonrası dolar düşer mi?

Yeni kabine sonrası sizce dolar düşer mi?

Yıl sonunda en az 28 olacak dostum belediye de staj yapmış biri olarak siyasetin içinde bulundum dolar suni baskılar sonucu 22 bandında tutuldu seçim sonunda zaten şu anki gibi patlayışa geçti merkez bankasında ne kadar altın varsa ne kadar döviz varsa satılarak doların durması sağlandı şu anda her şeye zam geliyor asgari ücretede zam geldiğinde daha çok matbaa ve kağıt basımı olacağı için ekonomiye daha fazla zarar vererek doların artışını sağlayacak dış devletlere bağlı bağımsız bir devletiz kısmı olarak özerk olamamış bir devletiz yani doların düşmesi için bir ülkenin üretimi olması lazım bugün ülkede üretim yok bu da ihracat yok demek o yüzden biz daha çok sürünürüz doların yükselmesindeki en büyük iki etken faizi düşürmek ve 500 1000 TL'lik banknotlar çıkarmamak oluyor.

Yıl sonunda en az 28 olacak dostum belediye de staj yapmış biri olarak siyasetin içinde bulundum dolar suni baskılar sonucu 22 bandında tutuldu seçim sonunda zaten şu anki gibi patlayışa geçti merkez bankasında ne kadar altın varsa ne kadar döviz varsa satılarak doların durması sağlandı şu anda her şeye zam geliyor asgari ücretede zam geldiğinde daha çok matbaa ve kağıt basımı olacağı için ekonomiye daha fazla zarar vererek doların artışını sağlayacak dış devletlere bağlı bağımsız bir devletiz kısmı olarak özerk olamamış bir devletiz yani doların düşmesi için bir ülkenin üretimi olması lazım bugün ülkede üretim yok bu da ihracat yok demek o yüzden biz daha çok sürünürüz doların yükselmesindeki en büyük iki etken faizi düşürmek ve 500 1000 TL'lik banknotlar çıkarmamak oluyor.

Ve ek olarak eklemek istiyorum her ürüne zam gelmesi yurt dışından alınan her türlü ürüne zam gelmeside bizim maaşımızı paramızı değersiz kılıyor benzin yurt dışından geliyor kendimiz üretemiyoruz üretmiyoruz bu da doların artmasına sebep oluyor her şeyden önce eğitim ve üretim bunlar olmadan bu ülke çok sürünür çağdaş medeniyetleri geç gökyüzünde güneş gördüğüne dua etmek lazım.

Hayır, hocam düşmez. 28 Mayıs günü son karar verildi. Oy veren, vermeyen herkes adına ülkenin kaderi belirlendi.

Geçmişe dönüp baktığımızda bundan sonraki Türkiye'nin geleceğini kestirmek zor değil. Dolar yükselecek, 6 ayda bir dolara oranla asgari ücrete zam yapılacak. Bu politika ülkenin iflas ettiği yere kadar gidecek.

İflas edince de Erdoğan bir sonraki seçimde seçilmeyecek.
Sonuncusu hariç hepsi olacaktır :)

Hayır, hocam düşmez. 28 Mayıs günü son karar verildi. Oy veren, vermeyen herkes adına ülkenin kaderi belirlendi.

Geçmişe dönüp baktığımızda bundan sonraki Türkiye'nin geleceğini kestirmek zor değil. Dolar yükselecek, 6 ayda bir dolara oranla asgari ücrete zam yapılacak. Bu politika ülkenin iflas ettiği yere kadar gidecek.

İflas edince de Erdoğan bir sonraki seçimde seçilmeyecek.
Erdoğan zaten aday ol(a)maz da yerine gelecek onu aratmaz umarım. 🥲

Sonuncusu hariç hepsi olacaktır :)
Bir sonraki seçimde de seçilirse ondan sonrasını hayal edemiyorum. Akıl gücüm yetmiyor. Kaldı ki bu sistemi seven ve destekleyen insanları hiç anlayamıyorum bile.

Bugün Türkiye'nin bir Venezuela olmasına çok uzun zaman kalmadı. O yolda istikrarlı bir şekilde ilerliyoruz. Bugün bir markete cüzdanla giderken yarın öbür gün sırt çantalarımızda tomarla paralar taşımayacağımız ne malum? Zenginlikten değil, paranın alım gücünün radikal bir şekilde çöküşünden dolayı..

Onu da geçtim, paranın fiziksel olarak taşınmasnın hiç değer taşımadığını farz edin. Sokaklarda yerlerde 100'lük, 200'lük banknotlar olduğunu fakat hiç bir insanın da eğilip bu paraları yerden toplamaya tenezzül etmediğini düşünün. 200 liranın bakkalarda satılan tekli ciklet alamadığını düşünün.

Mevcut politika ile bu senaryoya uzak mıyız?

Erdoğan zaten aday ol(a)maz da yerine gelecek onu aratmaz umarım. 🥲

Selçuk bayraktar la hakan fidan arasında bir olay olur sorun AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı değil sorun muhalefet ülkenin idrak edemediği şey o İç Anadolu ve Karadeniz insanı kılıçdaroğlunu istemiyor ki bende oy vermiş biri olarak istemiyorum erdoğana diktatör diyen adamlar koltukdan kalkmıyor daha 3 4 gün öncesinde özgür özel kılıçdaroğlunu istemeyen akplidir dedi CHP'nin başında özgür özel canan kaftancıoğlu kılıçdaroğlu olduğu sürece bu ülkede AKP'nin yönetiminde yaşamaya mahkumuz.

Eğer Erdoğan gerçekten hiç karışmaz ve tam yetkiyi verirse ben düşeceğini düşüyorum. Düşecek dedim diye hemen 10-15 olacak zannetmeyin tabii ki. 15-20 arası olur muhtemelen. Olduğu zamanda AKP'liler "noldu koyduk mu dolar düştü" tarzı cümleler kuracaktır. Neyse umalım ki yeni bakan işini iyi yapsın. Eğitim bakanından pek ümidim yok zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı