Yeni kasa almak mı fanları değiştirmek mi?

Riotech

Decapat
Merhabalar, Dark Diamond Pro kasasını kullanıyorum, sanırım hava sirkülasyonu iyi değil, belki fanları da kötüdür bilmiyorum, soğutma yeterli gelmiyor.
Sizce yeni kasa mı almalıyım yoksa fanları mı değiştirmeliyim?

Eğer fanları değiştirmek yeterli olursa bana ışıksız güzel bir fan seti önerebilir misiniz? Işıksız olması önemli.

Bütçe ne kadar?

Ucuz ve güçlü fan önerisi:

Bütçem henüz belli değil ama maksimum 300-400 yapabilirim, çok iyi bir fansa ve kesinlikle kasayı buz gibi yaparsa belki biraz daha verebilirim. Ama vermemekten yanayım tabii.
Bu fan kasanın stok fanlarından daha mı iyidir?

Bütçem henüz belli değil ama maksimum 300-400 yapabilirim, çok iyi bir fansa ve kesinlikle kasayı buz gibi yaparsa belki biraz daha verebilirim. Ama vermemekten yanayım tabii.
Bu fan kasanın stok fanlarından daha mı iyidir?
Daha iyi. Kaç cfm olduğu belli değil kasada kullanılanlar ama muhtemelen 30-40 cfm. Attığım fan 74,5 cfm. Yani kasadaki iki fan attığım tek fan gücüne geliyor.

Daha iyi. Kaç CFM olduğu belli değil kasada kullanılanlar ama muhtemelen 30-40 CFM. Attığım fan 74,5 CFM. Yani kasadaki iki fan attığım tek fan gücüne geliyor.

Peki kasanın önündeki plastik-cam gibi bir bölüm var, onu çıkarıp yerine toz filtresi taksam ve bu fanlardan alsam nasıl olur? Tozlanma çok mu artar?

Peki kasanın önündeki plastik-cam gibi bir bölüm var, onu çıkarıp yerine toz filtresi taksam ve bu fanlardan alsam nasıl olur? Tozlanma çok mu artar?
Kasa modeli Diamond Pro mu? Ben mesh modeli olarak düşündüm.

Bence elindeki kasayı sat ve 400 TL ye biraz daha ekleyip güzel bir kasa al. Satamam dersen önündeki camı çıkart.

Kasa modeli diamond Pro mu? Ben mesh modeli olarak düşündüm.

Bence elindeki kasayı sat ve 400 TL'ye biraz daha ekleyip güzel bir kasa al. Satamam dersen önündeki camı çıkart.

Mesh modeli değil, düz Dark Diamond Pro 500W PSU barındıran model.
Kasayı satmaktan yana değilim aslında, öndeki camı çıkarıp bu önerdiğin fanlardan alıp cam yerine toz filtresi takmayı düşünüyorum, belki böyle daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı