Yeni kasa fanından ıslık sesi gelmesi

solotürk2

Femtopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'dan almış olduğum OEM hazır sistemin kasasından ıslık sesi geliyor vatana götürdüm öndeki fanları değiştirdikşerini ve bu ses devam ederse normal dediler fan söketlerini söktüğümde önde bulunan alt 2 fandan ses geliyor bu duruma bilgisi olan yanıt versin ricamdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan değiştirme işini Vatan yapmışsa yalan söylemiştir. Bunu yapmalarının tek yolu var; eğer stoklarda aynı kasadan varsa, onun fanlarını alıp sizin kasanıza takmıştırlar ama bu normalde mağazada yasak bir şeydir ve hiç bir personel kolay kolay bunu yapmaz. Kasadaki fanlar kasa ile birlikte satılıyorsa, kasayı servise göndermeleri gerekir ve sadece servis bu duruma karar verebilir. Az önce yazdığım yöntem dışında Vatandaki personel biz fanları değiştirdik diyorsa yalan söylüyordur. Muhtemelen bilgisayarınızı parçalayıp, sadece kasayı servise göndermeye üşendiler. Size önerim düzgün fanlar alıp takmanız olur. Evet bu bir masraf fakat o fanlar daha şimdiden böyle sorun çıkarıyorsa, servisten değişim bile alsanız birkaç ay sonra yine aynı şeyi yaşayacaksınız muhtemelen. Çünkü o kasa servise gitmeden, Vatan hiç bir şey yapamaz. Ben eski OEM personeliyim. Vatanda 1 yıl kadar çalıştım. Ben olsam, eğer kasa temiz durumdaysa ve stoklarımda aynı kasa mevcutsa, iki kasayı değiştiririm. Bozuk fanlı olan kasayı depodaki yeni kasanın kutusuna koyar, ilk açıldığında bozuk çıktı diyerek geri gönderirim. Maksat müşteri mağdur olmasın. Ama dediğim gibi; bu personel için risktir ve bu riski almak istemeyebilir.

Vatan Bilgisayar'dan almış olduğum OEM hazır sistemin kasasından ıslık sesi geliyor vatana götürdüm öndeki fanları değiştirdikşerini ve bu ses devam ederse normal dediler fan söketlerini söktüğümde önde bulunan alt 2 fandan ses geliyor bu duruma bilgisi olan yanıt versin ricamdır.

Fanlara bir kablo falan değmediğinizden emin misiniz? eğer ki ondan değil ise arkadaşların dediği gibi ekran kartından gelebilir bazı ekran kartlarında kroniktir bu sorun normaldir.

Yeni konular

Geri
Yukarı