Yeni Kasa Topladım ve 'The current BIOS setting do not fully support the boot device' Hatası

warface96

Hectopat
Merhaba yeni kasa topladım ve bilgisayarı açarken şu hatayı alıyorum;

qq1VVq.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Compatibility Support Module yani uyumluluk destek modülünü aktif et diyor ve boot edecek cihaz yok diyor. Windows'ta kurmanı söylüyor :D.

Üzerinden baya zaman geçti fakat konu güncel hale getirilebilir mi ? Aynı proglemi bende yaşıyorum proglemi çözen var mı ? Sanırım HDD dim birden sebepsiz yere devre dışı kalıyor ve bu sorunla karşılaşıyorum.

Donanımlardan bazılarının desteklemediğini yazıyor ve biostan CSM Enable yapmanı istiyor.
Bunu yapmadan önce donanımları doğru taktığınıza emin olun. Sonra cmos reset yapıp bios default yapın ve diski biçimlendirip UEFİ olarak format atın.

Bilgisayarı Vatan Bilgisayara toplattım hdd deki güç girişinin kablonun en ucundaki 1. ile değiştirdim, bakıcağız yeniden bir şey olacakmı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı