Yeni konsollar ne zaman gelir?

Yani birkaç sene içinde muhtemelen görür müyüz hocam yeni versiyonlarını Series'in?
Xbox tarafının ara nesil konsolu çıkarmayacağı ile ilgili görüşleri şimdilik geçerli. 2024'te PS5 Pro görülürse ben yine 1 sene sonrasında yeni Series konsolların geleceğini düşünüyorum. 2023'te Redfall, Starfield gibi oyunlarda 60 FPS sağlayamadılar ve ciddi eleştiri aldılar.

Console seller olacağı düşünülen bir sürü oyunu da muhtemelen 2025'ten sonra piyasaya çıkaracaklar. O zaman geldiğinde kimseyi 30 FPS oynatabileceklerini düşünmüyorum. Hem teknik nedenlerle hem de yeni konsol ve oyunlar için bir hype ile ara konsollar gelecektir bence. O döneme Xbox Games Studios'un geliştirdiği ana oyunlar ve GTA 6 gibi büyük third party oyunlar gelecek çünkü.

Yine de 2 yıl da olsa ucu açık bir tarih, geliştirildiği bile açıklanmamış bir cihaz beklenir mi emin değilim.

Xbox tarafının ara nesil konsolu çıkarmayacağı ile ilgili görüşleri şimdilik geçerli. 2024'te PS5 Pro görülürse ben yine 1 sene sonrasında yeni Series konsolların geleceğini düşünüyorum. 2023'te Redfall, Starfield gibi oyunlarda 60 FPS sağlayamadılar ve ciddi eleştiri aldılar.

Console seller olacağı düşünülen bir sürü oyunu da muhtemelen 2025'ten sonra piyasaya çıkaracaklar. O zaman geldiğinde kimseyi 30 FPS oynatabileceklerini düşünmüyorum. Hem teknik nedenlerle hem de yeni konsol ve oyunlar için bir hype ile ara konsollar gelecektir bence. O döneme Xbox Games Studios'un geliştirdiği ana oyunlar ve GTA 6 gibi büyük third party oyunlar gelecek çünkü.

Yine de 2 yıl da olsa ucu açık bir tarih, geliştirildiği bile açıklanmamış bir cihaz beklenir mi emin değilim.
Hocam almayayım mı ya series x'in geleceği yok mu

Hocam almayayım mı ya series x'in geleceği yok mu
Dediğim gibi ucu açık ve geliştirildiği bile açıklanmamış bir cihazı beklemek mantıklı değil. Series X'in de geleceği var tabii ki, aynı oyunları her halükarda oynatacak ve aynı nesil içinde olacaklar. Hatta şu an Series X almak ortalama 5 yıl bu nesil için, 2-3 yıl da diğer neslin başında hemen hemen bütün oyunları oynatır next gen oyunlar gelene kadar. 2025'te Pro model gelirse onun ömrü daha kısa sizin için.

Performans farkı konusunda yeni cihazı ve geliştirilen oyunların nasıl çalıştığını görmeden tahminde bulunmak mümkün değil. En az 2-2.5 sene olduğu düşünülürse, şu an Series X alıp o dönem duruma göre satıp geçebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı