Yeni kredi kartı almış birine ne önerirsiniz?

İnternet alışverişlerine kapalı tutun hocam gerektiğinde açın ve limitleyin satın alımları. Temassız da kapalı tutulmalı bence.
Anladım hocam teşekkürler.
Kanka yapıştır taksitli alişverişi.
Aynen taksitli alışveriş için istiyorum. Artık mecburi yani...
İnternet sitelerinden alışveriş yaparken sanal kart kullanmanızı tavsiye ederim.
Banka hesabımda bile sanal kart kullanıyorum kredide de böyle yaparım. Teşekkürler.
Harcadığın paranın hesabını tut, yaz sürekli kuruşu kuruşuna her gün. Bi de kartın hesap kesim tarihini ve son ödeme tarihini yaz bi kenara. Son ödemeyi geçirme. Asgari tutarı değil, dönem borcunun tamamını öde vs vs. Faize girmesin. Öyle yani hesabını tutup bilinçli bir kullanıcı olduktan sonra kredi kartı denilen şey aslında çok faydalı bir şey.
Anladım hocam teşekkürler. Zaten parayı yönetmeyi biliyorum ondan dolayı yararıma olur.
Borcunuzu zamanında ve tamamını ödeyin. Hayırlı olsun, nasıl bir gelir belgesi gösterdiniz?
Teşekkür ederim. İnanır mısınız göstermedim bile. Benim hiç bir şekilde sigortam v.s yok. Freelance iş yapıyorum. Gittiğimde hiç bir şekilde kredi kartı veremeyeceklerini çünkü sigortam olmadığını söyledi kadın. Aylık 100K'da kazansan veremeyiz dedi. Sonrasında ben yine de şansımızı deneyeyim dedi ve gülmeye başladı kendi kendine. Çıktı çok şanslısın dedi. Bende şaşırdım ve 2K-3K limit beklerken kaç limitli diye sorunca 19K dedi. Şuan gelirim sadece Freelance ve inanır mısınız çok kazanmıyorum.
Taksitli alabiliyorum, ödediğim miktar az falan diye her şeye abanma aynı ay içinde. Yavaş yavaş, yoksa belini doğrultamazsın.
Aynen hocam doğru söylüyorsunuz.
Taksitli ürün aldığın için sanki ödeme az gibi gelir ama ürünler arttıkça taksit birikimi artar ve ödeme zorlaşır. Buna dikkat et. Bir ürün aldın mı onun bitmesini bekle.

İnternet üzerinden sanal kart ile alışveriş yap.

Ay dönümü gününü iyi bil. Aldığın ürün o gün öncesinde ise ödeme o aya yansır.

Kartını yurt dışına kapat.

19.000 bin fazla limitini düşük tut alışverişi azaltır.
Anladım hocam teşekkürler.
Madde olarak yazalım daha kolay anlaşılır
  • Ödeme tarihini geciktirme
  • Borcun asgarisi değil tamamını yada yarısını öde.
  • Hesap kesim tarihini her zaman hatırla.1 gün önce alırsan o ay 1 gün sonra alırsan gelecek ay ödersin!!
  • İnternet alışveriş için Sanal kart kullan.
  • Taksit miktarı az ödeme Çok gelecekse karttan taksitli Nakit kullan 5+12 ay arası düşük Faizle..
  • Her zaman her yerde kart kullan.Market, fatura,hatta çay içmek dahil...
  • Ödeme gününü para geldiği tarihe göre ayın ortasına ayarlayın 10-15 gibi +10 gün ödemek için zamanınız olacak.
Benim kart hesap kesim tarihi 7si ve son ödeme tarihi 17 si.
maaşım 10-11 de geliyor..
Teşekkürler hocam.

Ödeyemeyeceğin harcamayı yapmamalısın. Son ödeme tarihinden önce ekstre borcunu ödemelisin aksi halde faiz işler. Sicilin bozulabilir.

İnternet kullanımında kesinlikle sanal kart kullanın. Ayrıca kesinlikle ama kesinlikle borcunuz tek kalemde kapatamayacağınız kadar olmasın. Bir anda kötü gidişatla karşılaşırsanız kapatıp kurtulabilecek kadar borcunuz olsun. Yoksa kısır döngü içerisinde sonsuza dek kurtulamazsınız.

Geri
Yukarı