Yeni kurulan sistemde ekran karıncalanıyor

Burhanglrsoy

Centipat
Bilgisayarımı bugün ilk defa çalıştırdım. Gerekli Windows ve sürücü güncellemelerini yaptıktan sonra PUBG Lite girmeyi denedim ve böyle oldu, acaba ekran kartımda bir sorun mu var?

Sistem:
Sapphire RX 5600XT
R5 1600 AF
8 GB 3000MHz
Gigabyte B450M S2H

Dosya Ekleri

• Hsqa2H.jpg
    Hsqa2H.jpg
    2,3 MB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
Kasaya gelen gücü kesip power tuşuna 5-6 defa arka arkaya basarak statik elektrik boşaltıp sökülebilen bütün donanımları ve kabloları söküp tekrar yerlerine doğru ve sağlam şekilde takın duruma göre bakılsın.

Sistemi kendiniz mi topladınız?
Hazır sistem olarak almıştım.
Ekran kartınız tam oturmamış olabilir yada ara kabloda sıkıntı olabilir
Ekran kartının güç pinlerini takarken tam oturtamadım, bastırsam kırılacak gibiydi, tam takılmadı bu yüzden böyle oldu sanırım.
Kasaya gelen gücü kesip power tuşuna 5-6 defa arka arkaya basarak statik elektrik boşaltıp sökülebilen bütün donanımları ve kabloları söküp tekrar yerlerine doğru ve sağlam şekilde takın duruma göre bakılsın.
Ekran kartını dediğin gibi takip çıkarmayı deneyebilirim teşekkür ederim herkese.

Ekran kartını takarken anakart yamulacak gibi olabilir. Ben 3 fanlı büyük RX580'i takarken bu durumu net yaşadım. Mandallı kilidi açmayı unutmadan çıkarıp bir daha dikkatlice takmayı deneyin. Kaç pin güç bağlantısı gerekiyorsa onu da yapın. Tabii PSU'nun gücünü kesmek gerek bundan önce.

Yeni konular

Geri
Yukarı