Yeni kurulumda eski Home klasöründeki dosyalarım kayboldu

Kullanıcı klasörünün içine girmemişsiniz çünkü. /home/eziz dosyalarınız burada. Konunun başında attığınız ilk fotoğraftaki eziz klasörüne girin.
Hatamı düzeltiyorum ilk kod bloğundakiler dosyalarım değilmiş. Sadece bazı klasörlerin adları benzediği için o anlık heyecan ile yazdım. Var olan kullanıcı klasörümde yok doyalar.

Şu anki sistemde bulunan /home dizininde oldukça fazla dosya bulunuyor. Bunların içinde eski sisteminize ait dosyalar bulunmuyor mu?

Bash:
df -h ~

Şu komutun çıktısına bakarak hangi klasör/dosyaların ne kadar yer kapladığına bakabilirsiniz.

O zaman şu mesajdaki komutu yazıp çıktısına bakın bakalım. Komutun çıktısını buraya atmaya çalışırsanız çok büyük bir mesaj olur o yüzden kendiniz incelerseniz daha iyi.

Sanırım arch dosya sistemin ile mint dosya sistemin farklı bu yüzden sistemin dosyalarını görmüyor. Bunun için diskini sisteme eski dosya sistemi olarak bağlaman lazım live USB kullanarak halledebilirsin. Sonra dosyalarını yedekleyip diskini şuanki dosya sistemi olarak bağlayıp boot edeceksin dosyalarını geri yukluceksin. Ve ya mevcut sisteminde veri kurtarma yazılımlarını deneyebilirsin.

Sanırım arch dosya sistemin ile mint dosya sistemin farklı bu yüzden sistemin dosyalarını görmüyor. Bunun için diskini sisteme eski dosya sistemi olarak bağlaman lazım live USB kullanarak halledebilirsin. Sonra dosyalarını yedekleyip diskini şuanki dosya sistemi olarak bağlayıp boot edeceksin dosyalarını geri yukluceksin. Ve ya mevcut sisteminde veri kurtarma yazılımlarını deneyebilirsin.
live USB ile gerekli dosaları kopyaladım. İyi oldu, çok fazla alan açdık. Btrfs kullanıyorum belki o yüzden.

Geri
Yukarı