Yeni laptop alınca yapılması gerekenler nelerdir?

Erenqzs

Centipat
Daha fazla  
Sonunda bilgisayarım elime ulaştı. İlk defa bilgisayar aldığım için ne yapmam gerektiği hakkında pek bilgim yok. Windows'u kurduktan sonra neler yapmam gerekiyor? Adımları sırasıyla belirtebilir misiniz?

Merhabalar, ilk olarak hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
  • Cihazınıza herhangi bir işletim sistemi kurduktan sonra (Windows, Linux vb.) ilk olarak sisteminizde bulunan donanımların performanslı ve doğru bir şekilde çalışması için sürücülerinizi güncelleyin.
  • Bunun yanı sıra işletim sistemi yeni kurulduğu için ek güncellemelere ihtiyaç duyabilir. Windows Update aracılığıyla veya işletim sisteminize uygun olarak güncellemelerinizi denetleyin.
  • Ardından genel kilit kullandığınız programları ve ek yazılımları kurun.
  • Tercihe bağlı olarak işletim sisteminiz için kendinize özgü kişiselleştirme ve performans ayarları yapabilirsiniz.
  • Genel bir yük testi yapıp sisteminizin performansını ve donanımlarınızı kontrol edebilirsiniz.
Detaylı ek içerikler için şu rehberi inceleyebilirsiniz. (RAM OC ve BIOS gibi kısımlara bilmiyorsanız girmek zorunda değilsiniz. Atlayabilirsiniz.)

Son düzenleme:
Merhaba, ilk olarak hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
  • Cihazınıza herhangi bir işletim sistemi kurduktan sonra (Windows, Linux vb.) İlk olarak sisteminizde bulunan donanımların performanslı ve doğru bir şekilde çalışması için sürücülerinizi güncelleyin.
  • Bunun yanı sıra işletim sistemi yeni kurulduğu için ek güncellemelere ihtiyaç duyabilir. Windows Update aracılığıyla veya işletim sisteminize uygun olarak güncellemelerinizi denetleyin.
  • Ardından genel kilit kullandığınız programları ve ek yazılımları kurun.
  • Tercihe bağlı olarak işletim sisteminiz için kendinize özgü kişiselleştirme ve performans ayarları yapabilirsiniz.
  • Genel bir yük testi yapıp sisteminizin performansını ve donanımlarınızı kontrol edebilirsiniz.
Detaylı ek içerikler için şu rehberi inceleyebilirsiniz. (RAM OC ve BIOS gibi kısımlara bilmiyorsanız girmek zorunda değilsiniz. Atlayabilirsiniz.)

Teşekkür ederim 😊.

Geri
Yukarı