Yeni laptopa hemen oyun yüklemek zararlı mı?

alestaa

Centipat
Daha fazla  
Yeni laptop aldım. Daha ilk günden Jedi Fallen Order başladım. Şarja takılı bir oturuşta bir iki saat de bırakamıyorum cihaza sorun yaratır mı bu durum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır yaratmaz. Zaten o cihazınızın teknolojik ömrü fiziksel ömründen daha kısa sürecek yani o laptopa tekme tokat saldırmadığınız sürece 10 yıl kullanabilirsiniz ama büyük ihtimalle bir kaç yıl sonra yeni oyunları oynatamayacağı için zaten değiştirme ihtiyacı duyacaksınız. Yok ısınıyor yok çok oyun oynamayayım da ömrü uzasın gibi durumlara girmenin bir anlamı yok.

Yeni laptop aldım. Daha ilk günden Jedi Fallen Order başladım. Şarja takılı bir oturuşta bir iki saat de bırakamıyorum cihaza sorun yaratır mı bu durum?

Bir şey olmaz hocam şu an yazdığım bilgisayar aralıksız 2 gündür açık malum tatildeyiz oyun depoluyorum geceleri oyun indiriyorum sabahları takılıyorum.

Hazır tam performansındayken oyna işte. :D
Ama sonuçta bir elektronik cihaz her elektrik içinden geçtiğinde bir nebze olsun eskime oluyor bu kaçınılmaz bir durum. Ama çok ağır oynamazsan ilk gün performansına çok daha yakın olur uzun vadede. Benim naçizane tavsiyem oyna istediğini, yukarıda arkadaşların dediği gibi zaten o bilgisayar 2-3 yıla teknolojiden bir fark yiyecek.

Şarja takılı oynarsanız bataryanın ömrü hızlı biter ayrıca çok ısınırsa 80-90 derecelerde uzun süre kalırsa performans düşüşü yaşayabilir. Bu iki faktör dışında hiçbir sıkıntı olmaz gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz.

Hayır tabii ki o makineler bunun için var. İçiniz rahat olsun. Sadece makineyi serin tutmaya bakın. Senede 1-2 kere fan temizliği ve gerektiğinde macun değişimi yapmanız yeterli olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı