Yeni Lenovo LOQ laptopta güncellemeler yapılmalı mı?

alestaa

Centipat
Kek günü
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi bayramlar. Nihayet kendime bir oyuncu laptopu alabildim. Şimdi sorum şu: Windows Update de bir takım güncellemeler mevcut, bunları yapmalı mıyım yoksa kalsa sorun olur mu? Şahsen şu ana kadar cihazın performansından gayet memnunum.
Lenovo LOQ 15 irh8 i7 13620H RTX 4060 16 GB RAM 512 SSD.

1712926257164.png

Sana da iyi bayramlar

Soruna gelecek olursak, Lenovo'nun kendi donanım yazılımı "Levono Vantage" yi Microsoft Mağzasından aratıp kurmalısın.

Böylece yeni donanıma ince ayar çekersin.
Donanım güncellemeleri bizzat üreticisiden alırsın.

Sana da iyi bayramlar.

Soruna gelecek olursak, Lenovo'nun kendi donanım yazılımı "levono vantage" yi Microsoft mağzasından aratıp kurmalısın.

Böylece yeni donanıma ince ayar çekersin.
Donanım güncellemeleri bizzat üreticisiden alırsın.

Zaten mevcut her şey kurulu şekilde, ama bu Windows Update güncellemeleri kafamı karıştırdı.

Onları ikinci sıraya alın birinci sırada donanımın kendi öz güncellemeleri olmalı ondan sonra o güncellemelere yönellin.

Anladım peki ama güncellemezsek sorun olur mu?

Mesela bakınız burada yüklendi diyor, fakat sağındaki artıya basmam mı gerekiyor? Demek istediğim kurulu mu yoksa kendim mi yapmam gerekiyor.

1712928005224.png

Yüklendi ise o güncellemeleri yok sayın...

Tamamdır fakat BIOS ile ilgili bir güncelleme önerisi mevcut, ne yazık ki BIOS hakkında pek bilgim yok direkt kurmalı mıyım?

Yüklendi ise o güncellemeleri yok sayın...

Aman aman ona dikkat edin, zorunlu değilse güncellemeyin yoksa bir açamayabilirsiniz. Artı son BIOS zamanı uzayabilir(bu sistemin sebepsiz dar boğaza girmesi demek)

Tamamdır hocam teşekkürler çözüldü.

Geri
Yukarı