Yeni LGS'de düşük puanlı liseleri kazanmaktan korkuyorum

adolfhamid

Centipat
Makaleler
1
Arkadaşlar selam, bu sene ben LGS'ye gireceğim. Ama çok korkuyorum düşük puan almaktan. Okulda yaptığım denemelerde düşük puan yaparım evdekinde daha iyiyim. Geçen sene liseye girmiş olanlar nasıl geçtiğini ve yeni liseye girecekler için tavsiyede bulunabilir mi?

Eve yakın anadolu lisesi kazandığın sürece sorun yok, eve yakın anadolu lisesi ile nitelikli lisenin tek farkı arkadaş ortamı, ama evine yakın anadolu lisesi yoksa kazanmak dışında bir şansın yok. O yüzden kötü bir liseye yerleşirsem hayatım kararır gibi düşünme. Eğitim hayatı farklı, iş hayatı farklı. Galatsaray lisesinden mezun oldun diye İTÜ garanti gelmeyecek, İTÜ'den mezun oluncada direk 15000 TL maaşla çalışmayacaksın. Şurada 1 ay kalmış sınava, çok dert etme, sınava odaklan istediğin puanı yaparsın, ama kendini hazırla onu söyleyeyim, o LGS'nin yapılacağı okulda herkesin ağlayıp velilerine sarıldığı salya sümük bir ortam var. Bundan etkilenmemeye çalış.

Ben o dediğin liselerin 2'sine gittim gittiğim gördüğüm en pis ortam. Mesleğe sakın ama sakın gitme! Rahat düz liseye adrese dayalı gidersin, ben bu sene gitmedim seneye düz liseden başlayacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı