Yeni lise yönetmenliğinde 11. sınıfta kalmamak için kaç dersten kalmamak gerek?

Elptra203

Hectopat
Soru başlıktaki gibi önceden ortalama 50 olunca ve 7 dersten kalsak bile ortalamayla geçiyorduk (edebiyatı geçersek)

Meb yönetmeliği değiştirmiş sanırsam biri beni aydınlatabilir mi?

Normalde Edebiyat ve (Meslekteysen) Meslek derslerinden kalarsan geçemezsin, diğerleri sorumluluğa yazılırsın gelecek senelerde sınavına girersin. Bu değişti mi?

Normalde Edebiyat ve (Meslekteysen) Meslek derslerinden kalarsan geçemezsin, diğerleri sorumluluğa yazılırsın gelecek senelerde sınavına girersin. Bu değişti mi?
Evet galiba artık kaldığın her dersten sorumluluğa gireceksin ve 3 dersten fazla bırakamayacaksın. 3 dersten fazla olursa sınıf tekrarı olacak en azından ben böyle yorumladım. Eski sisteme döndüler kısaca muhtemelen.

Kaldığın dersler 6'yı geçmemeli. 6'yı geçerse sınıf tekrarı.
Hocam geçmişten gelenler de dahil örnek veriyorum 10'da edebiyatı,matematiği bıraktın 11'de 4 ders bırakırsan ve veremezsen geçemiyorsun sanırım. 10.sınıf matematiği ile 11.sınıf matematiği de aynı ders olsada farklı sayılacak muhtemelen.

Zaten yeteri kadar eziyorlar, bir de şimdi sınıfta kalmakla mı uğraşacağız?
Valla hocam bizim sınıfta adamlar okula gelmeden sınıf geçiyordu afedersin böyle olması iyi bile oldu ben eşşek gibi her sabah 6'da geliyordum adam kafasına göre geliyor MEB af çıkarıyor 50 üstü ortalama da bedendir resimdir müziktir bir şekil yapılıyor edb sorumlu bitirdiler okulu. Sonra da o aldığın takdir belgesi de kağıt çöpten ibaret benim gözümde.

Hocam geçmişten gelenler de dahil örnek veriyorum 10'da edebiyatı,matematiği bıraktın 11'de 4 ders bırakırsan ve veremezsen geçemiyorsun sanırım. 10.sınıf matematiği ile 11.sınıf matematiği de aynı ders olsada farklı sayılacak muhtemelen.

Valla hocam bizim sınıfta adamlar okula gelmeden sınıf geçiyordu afedersin böyle olması iyi bile oldu ben eşşek gibi her sabah 6'da geliyordum adam kafasına göre geliyor MEB af çıkarıyor 50 üstü ortalama da bedendir resimdir müziktir bir şekil yapılıyor edb sorumlu bitirdiler okulu.
Hocam ben 87 ortalama ile geçtim bu seneyi, şuan 11.sınıfım ve 1 senem devamsızlık yüzünden heba oldu, sebebi ise toz alerjim olduğu için çok kolay hastalanıyorum. Alerjiye karşı hiçbir şey yapmadıkları içinde rapor vs alamadım ve 32 gün ile kaldım. Benim için dersler hakkında yapılanlar da bi sıkıntı yok ama devamsızlık için bir şey yapmaları lazım.

Hocam ben 87 ortalama ile geçtim bu seneyi, şuan 11.sınıfım ve 1 senem devamsızlık yüzünden heba oldu, sebebi ise toz alerjim olduğu için çok kolay hastalanıyorum. Alerjiye karşı hiçbir şey yapmadıkları içinde rapor vs alamadım ve 32 gün ile kaldım. Benim için dersler hakkında yapılanlar da bi sıkıntı yok ama devamsızlık için bir şey yapmaları lazım.
Hocam her yıl MEB af çıkarıyordu muhtemelen yine çıkacaktır sorun olmaz gerekirse CİMER'e yazın detaylıca açıklayın İlçe milli eğitime gidin yardımcı olurlar. Çok geçmiş olsun gerekirse özel hastanede dahilliyeye gidin durumu açıklayın bir belge vs versin bununla gerekli yerlere müracat edin.

Hocam her yıl MEB af çıkarıyordu muhtemelen yine çıkacaktır sorun olmaz gerekirse CİMER'e yazın detaylıca açıklayın İlçe milli eğitime gidin yardımcı olurlar.
İş işten geçti artık, kaldığımız yerden devam edeceğiz kaldığım seneyi doldurdum. Meb artık af çıkarmayacağını belirtti ve 12'lere affı kaldırdı diye biliyorum.

İş işten geçti artık, kaldığımız yerden devam edeceğiz kaldığım seneyi doldurdum. Meb artık af çıkarmayacağını belirtti ve 12'lere affı kaldırdı diye biliyorum.
Biraz uğraş derim ben CİMER'e güzel bir yazı yaz durumu okuluna bildirmeyi denedin mi müdür veya müdür yardımcısına? Ortalaman da ortada sonuçta.

Geri
Yukarı