Yeni M.2 SSD disk yönetiminde görünmüyor

Oguzhanmsahin

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Crucial P2 500GB SSD m.2 NVMe PCIe CT500P2SSD8
Anakart
MSI x570 gaming pro carbon
İyi akşamlar. Bilgisayarıma yeni bir M.2 SSD aldım anakarta taktım. SSD BIOS'ta görünüyor. Aygıt yöneticisin açtığımda aygıt yöneticisinde de görünüyor ancak disk yönetimi uygulamasında görünmüyor ve disk yönetimi bir süre açık kaldıktan sonra Aygıt Yöneticisi'nden de kayboluyor. Ayrıca bilgisayarı yeniden başlattığımda artık BIOS'ta da görünmüyor. Ancak SSD'yi çıkarıp tekrar taktığımda tekrar BIOS'ta ve aygıt yöneticisinde görünüyor ve aynı sorunu tekrarlanıyor. Bu nedenle SSD'yi kullanamıyorum.

Dosya Ekleri

• 085ed47a-63a2-4591-93de-dfe24f541eb0.jpg
    085ed47a-63a2-4591-93de-dfe24f541eb0.jpg
    213,4 KB · Görüntüleme: 39
  • SSD.JPG
    SSD.JPG
    61,5 KB · Görüntüleme: 29
  • sdd disk yönetimi.JPG
    sdd disk yönetimi.JPG
    131,3 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar. Bilgisayarıma yeni bir M.2 SSD aldım anakarta taktım. SSD BIOS'ta görünüyor. Aygıt yöneticisin açtığımda aygıt yöneticisinde de görünüyor ancak disk yönetimi uygulamasında görünmüyor ve disk yönetimi bir süre açık kaldıktan sonra Aygıt Yöneticisi'nden de kayboluyor. Ayrıca bilgisayarı yeniden başlattığımda artık BIOS'ta da görünmüyor. Ancak SSD'yi çıkarıp tekrar taktığımda tekrar BIOS'ta ve aygıt yöneticisinde görünüyor ve aynı sorunu tekrarlanıyor. Bu nedenle SSD'yi kullanamıyorum.

Disk yönetiminden yeni takılan SSD'yi biçimlendirin.

Geri
Yukarı