Yeni maaş anlaşması yapılan iş yerinden ayrılmak doğru olur mu?

Edmond dantes

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Dijital Tasarımcı
Kocaeli'de okurken aynı zamanda bir reklam ajansında 2,5 yıldır çalışıyorum, iş yeri ver müşteriler beni yormaya başladığından çalıştığım şirketten ayrılmak istedim. yeni yerler görmek istedim. Biraz da kararsız olduğumdan çalıştığım yere onlar için yüksek bir maaş teklifi verdim 3500 TL. Bu fiyat ekip liderimin maaşından biraz fazla. Kabul etmezler diye düşünüyordum direttim o yüzden. Beklemediğim bir şekilde kabul edildi. Maaşım arttı artmasına da mutlu muyum, bilemiyorum. Bu süreçten sonra iş yeri değişikliği yapmam sizce ne kadar doğru olur? Yoksa bir iki ay sonra çıkıp abi bana böyle bir yerden teklif geldi ve ben de kabul ettim mi desem?

Hocam gördüğüm kadarı ile 2013'den beri Technopat Sosyal'e üyesiniz. Aynı konuyu birden fazla açmamak gerektiğini biliyorsunuzdur. Konuya gelmişken, mutlu olamayacağını düşünüyorsan devam etme.

Ben de reklam ajansında çalışıyorum aylığım 2000TL. O ücret senin çalışma saatine göre anormal olabilir ama benim tavsiyem böyle bir tekliften sonra ayrılman doğru olmaz. Yerinde olsam dediğin gibi 1-2 ay sabredip başka bir yerden teklif geldi deyip ayrılırdım.

Kaç yıldır sektördesiniz?

Bence pek doğru olmaz, madem asıl olay maaşından şikayetçi olman değildi, doğruyu söyleseydin keşke. Çalışma şartlarının seni çok yıprattığını ve problemleri konuşsaydın. O zaman belki ona göre farklı bir çözüm bulurlardı(örneğin işe yeni birini almak, yanına bir stajyer almak vs gibi). Ya en baştan net olacaksınız ya da zaman yıllar içinde size net olmayı ve net konuşmayı öğretecek :)

Buradan zam aldığın halde ayrılırsan birincisi zaten aynı yere geri dönüşün zor, ikincisi kötü bir intiba bırakırsın ve başka zaman bir şirkete başvurduğunda, tanıdık çıkarsa arayıp bu adam nasıldı diye sorarlar patronuna. Dünyanın sonu değil tabi ama olumsuz bir duruma düşersin.

Öğrenci için 3500 TL güzel para, ben devam et derim ama tabi hayattan keyif alamaz noktaya geldim diyorsan da ona bir şey diyemem. Tamamen senin tercihin.

Yeni konular

Geri
Yukarı