Yeni MacBook Pro Modelleri M1X İşlemci İle Gelebilir

Zaten bunun için alınmıyor mu Macbook? Dediginizin bir anlamı yok yani.
Ben anlatamıyorum herhalde, ilk mesajımda şakayla karışık oyun oynayamayacağımız için 1050Ti olmasının bir anlamı yok dedim. Sonra da 1050Ti gücünde GPU'nun amacını söyledim.
demek istediğim 1050Ti olmasının tek anlamı grafik birimi gerektiren işlerde diğer modellere göre avantaj sağlar. Oyun anlamında bir avantajı yok.
Bunu söyledim. Macbooklar iş amaçlıdır, yani içinde 1050Ti gücünde bir GPU kullanılmasının oyun konusunda bir avantajı yok.

Olur da ilerde PCI-e hat sorununu çözer, eGPU'ya izin verirlerse, oyunlarda Intel ve AMD'yi bile geçer bu işlemci, demedi demeyin.

Ayrıca bunlar oyun bilgisayarı değil. Ultrabook ile oyun falan oynanmaz. Evet, oyun oynatacak kapasiteye sahip olabilir ama zar zor soğuyan, düşük güç tüketimi odaklı işlemcilere sahip cihazlar bunlar sonuçta.

Umarım GPU M1 gibi patates gelmez. @SideWinder hocam siz bilgisiniz bu konularda, Apple kendi çözümünde sonradan DirectX desteği olabilir mi, ileride ARM Windows gelecek gibi çünkü. Yoksa donanımsal bir sebebi var da ileride (olursa artık) mi eklenir?

M1'in GPU'su iyi aslında. Nöral çekirdekler bulunuyor ki bunlar özellikle Render uygulamaları için altın niteliğinde. ARM ise üreticisine bağlı, kesin bir şey demek zor.

GPU'yu oyun için düşünmemek lazım artık, ARM ile öyle bir şey yapmazlar, oyun için çözümü önceki mesajımda belirttim, eGPU desteği. :)

GPU'yu oyun için düşünmemek lazım artık, ARM ile öyle bir şey yapmazlar, oyun için çözümü önceki mesajımda belirttim, eGPU desteği. :)
Aslında derdim alırsam tüm eski şeylerimi tek bilgisayar üzerinden halledebilmek, eGPU ise bir nevi öldürüyor bu tek bilgisayar oranını. Oyun için tasarlanmamışlar elbette ama ben bu bilgisayar üzerinden 15 yaşındaki oyunlarımı oynayamamak üzüyor.

ARM ile öyle bir şey yapamazlar demişsiniz, DirectX için (öbür API'ler vardı galiba) PCI-e ve lisans koşulu vb. falan mı var, yoksa sadece koymadık bitti mi konu?

Bu M1 güzel bir adım oldu. Gelecekte X86 yerine ARM kullanılması iyi olacak. AMD'den bir adım bekliyorum ben özellikle ARM için. Mobil pazarına girerse fena rüzgarlar estirir.

Bu arada yukarıda oyun falan denmiş. Bu M1 daha başlangıç. İleride M2, M3 falan da gelecek. Onlar da GPU çok çok daha iyi olacaktır emin olun. ARM olgunlaşma evresinde henüz. Olgunlaşsın ondan sonra şenlik başlayacak. :)

Geri
Yukarı