Yeni maliye bakanı: Lütfi Elvan!

Arkadaşlar, Berat bey’in yerine atanan maliye bakanımız Lütfi Elvan olmuş. Yüzünden liyakat akıyor maşallah (!)
80ED44F5-048C-406D-854B-F05E3904C2F7.jpeg

Şaka maka, güzel bir özgeçmişi var. Umarım başarılı olur. Yalnız badem bıyık olmasaydı iyiydi be..

Vasıfsız olduğu kanaatine nasıl vardınız? Acaba o adamın okuduğu okulların önünden sizi geçirirler mi? Tecrübesinin 1/10’u sizde var mı? Türk halkı bu önyargısından dolayı kaybediyor her zaman. Suç berat albayrak’ta da değildi. Suç sistemdeydi. Bizdeydi, hepimizdeydi ve gene aynı şey olacak. Bizler gene suçalayacak bir kişi veya kurumu bulacağız ama asla dönüp kendimize bakmayacağız. Ülkemizi ileriye taşıyacak bir adım atmayacağız. Sadece forumlarda tartışacağız. Bu kafalar değişmediği sürece Türk halkı olduğu yerde sarmaya devam edecek.

Ekonomi üzerine Amerika’da eğitim görmüş bir adam kendisi ama gelde bunu boş beyinlere anlat. Biraz da bir şeylere destek olun sadece eleştirel açıdan bakmayın.

Küresel finans sistemini çözmediğimiz sürece, aramızda bazılarının ideolojileri ile yargılamaya düşünmeye devam ettikleri sürece gelişme gösteremeyeceğiz. En çok yandığımda şu:
Belirli bir kesimin kendi çok aydın, medeni, çağdaş zannetmesi üstüne zeytinyağı gibi hep üste çıkmaları. En acı olanı ise zihniyetlerinin dışına çıkamamları bağnaz olmaları hiçbir dünya görüşü olmamaları. Bize eğitim zeka ve inanç kazandıracak.

Küresel finans sistemini çözmediğimiz sürece, aramızda bazılarının ideolojileri ile yargılamaya düşünmeye devam ettikleri sürece gelişme gösteremeyeceğiz. En çok yandığımda şu:
Belirli bir kesimin kendi çok aydın, medeni, çağdaş zannetmesi üstüne zeytinyağı gibi hep üste çıkmaları. En acı olanı ise zihniyetlerinin dışına çıkamamları bağnaz olmaları hiçbir dünya görüşü olmamaları. Bize eğitim zeka ve inanç kazandıracak.
İnançtan kastınız nedir?

Hayır yalnızca konuyu dine falan mı çekeceksiniz diye merak ettimde, ondan dolayı böyle döndüm.
Hayır. Konu saptırmak gibi bir amaç gütmüyorum. İnanç kelimesine takıldım. Soru sordum.
Tabii ki cihad, kafa kesmek, terör, vahşetten bahsediyorum(!) Ne olabilir? İstek amaç hedeften bahsediyorum. Bir ideamız olmalı atesit deist fark etmez çok fazla ortak paydamız var. Mesele vatansa gerisi safsatadır.
Herkes de celalleniyor :). Patlamaya hazır silah gibisiniz :). Sakin ol şampiyon.

Kim ne derse desin, Berat Albayrak işini iyi yapmıştır. Özellikle enerjideki politikasıyla başarıya imza atmıştır. Kurların bu seviyeye gelmesinde ''parmakla'' suçlu olarak gösterilecek kişiyi arıyorsanız bu Berat Albayrak değildir. Kurlar her halükarda bu seviyelere gelecekti. Zamanında müdehale ile kurlar düşürülmeseydi 8 seviyesini aylar veya belki de 1 yıl önce görecektik. Yukarıda da dendiği gibi kur artışı direkt olarak vatandaşın cebine yansıdığı için bazı vatandaşlar yapboza bütün olarak görmeden eleştiriler yaptı. Yanlış yaptığı şeyler yoktu demiyorum ama bence gerçekten iyi bir bakandı.

Yeni gelen bakan için de falanca partiden, badem bıyıklı, vasıfsız laflarını da görmezdin geliyorum. Bunu yazanlara sorsak kendileri hangi üniversiteden mezun, hangi vasıflara sahip acaba? Dış görünüşe bakarak boş yorumlar atılmış. Sorsak şaka yapıyorsunuz. Aynen, çok güzel şaka yapıyorsunuz devam edin.

Yeni gelen eskisini aratırmış tabii umarım öyle olmaz.

Geri
Yukarı