Yeni mezun birisi iş analistliği ve test engineer için ne yapmalı?

batiwankenobi

Hectopat
Daha fazla  
Selam üniversitede YBS okumaktayım son döneme girmiş bulunmaktayım ancak kafamda hala tam olarak neye yöneleceğimi çözebilmiş değildim sene başına kadar.
Yeni yıla girerken ise iş analistliği ilgimi çekti ve o tarafa yöneldim SQL bilgisi hariç bir bilgim yok açıkçası ancak mezuniyetime 6 aya yakın bir süre var bu süre zarfında nelere çalışmalıyım veya ne yönde kendimi geliştirmeliyim pek bir fikrim yok. Forumda bu alanlarda çalışmış insanların yorumlarını bekliyorum.

Mezun olana kadar nelere çalışmalıyım iş analistliği ve test engineer kafamdaki işler bu ilanlara yavaştan bakmaya başladım ancak aşırı fazla istekleri var, yeni mezun birisi bu alanlar için ne yapmalı?

Teşekkürler yardımlarınız için.

Requirements engineering ve test engineer adindan da anlasildigi uzere muhendislik disiplini. YBS muhendislik disiplini degil, muhtemelen ders programi ve programin tumu buna gore duzenlenmemis. Muhendis aramayan firmalarda bu unvanda calisabilirsin ama bu isi hakkiyla yapan firmalar er-gec muhendis ariyor olacaklar, o zaman yapabilecegin bir sey yok.

Egitimini aldigin alanda ilerlemeyi dusunebilirsin, YBS ne yapiyorsa kendi alaninda islere basvur.

Requirements engineering ve test engineer adindan da anlasildigi uzere muhendislik disiplini. YBS muhendislik disiplini degil, muhtemelen ders programi ve programin tumu buna gore duzenlenmemis. Muhendis aramayan firmalarda bu unvanda calisabilirsin ama bu isi hakkiyla yapan firmalar er-gec muhendis ariyor olacaklar, o zaman yapabilecegin bir şey yok.

Egitimini aldığın alanda ilerlemeyi dusunebilirsin, YBS ne yapiyorsa kendi alaninda islere basvur.

Hocam bizim bölümün ders programı diğer üniversitelerdeki arkadaşlara göre biraz farklı r ve veri analizi üzerine yoğunluklu ders programımız mezun arkadaşlarım genelde data kısmında çalışıyorlar.

Ben ise normalde iş analistliğine tamamen yönelmişken çok farklı bölümlerden insanların test engineer ksımında iş bulduklarını görünce az araştırma yaptım bazı ilanlardada mıs'de yazmaya başladığını görünce onun hakkındada en azından temel bir bilgim olmalı diye düşündüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı