Yeni modem download ve upload hızını düşürdü

Ben TP-Link modem kullanıyorum SNR ayarlamayı bulamadım galiba TP-Link desteklemiyor bunu.

Evet arkadaşlar sorunun ne olduğunu bulduk bu sabah Türk Telekom'dan bir adam geldi dedi ki ana kutu size çok uzak oradan 100Mbps hız geliyor sizin o taksi durağında yardımcı kutu gibi bir şey var dedi adını unuttum oraya 70 Mbps hız geliyor benim apartmana da 53 Mbps geliyor ama şöyle bir sorun var dedi apartman internet tesisatı çok kötü dedi çok fazla ek kablo var ve CAT 5 bu kablo dedi odaya gelen kablo benim kata 34 Mbps geliyormuş ve kopmalar donmalar bu yüzdenmiş tesisatı yenileticez maalesef.

Son düzenleme:
Sorunun teşhis edimesine sevindim. Umarım en kısa zamanda sorununun çözülür. Ek olarak bu hattaki gürültü oranını görevlinin de dediği gibi eski hatlar neden oluyor.

İnternet paketin 50 Mbps ise SNR margini 10'a kadar kullan bence. Kablo patates değil ise internette bir şey olmaz.

Evet, sizi dava edeceğim diyorum. Ertesi güne geliyorlar.

İnternet paketin 50 Mbps ise SNR margini 10'a kadar kullan bence. Kablo patates değil ise internette bir şey olmaz.
Tüm ayarları denedim en stabil bağlantıyı 16dB’de alabiliyorum.

Belki bu ayarı bilmeyen arkadaşlar vardır. Denemenizde fayda var

Sorunun teşhis edimesine sevindim. Umarım en kısa zamanda sorununun çözülür. Ek olarak bu hattaki gürültü oranını görevlinin de dediği gibi eski hatlar neden oluyor.

Bir şey soracağım gelen adam apartmana 53 Mbps geliyor dedi ben tesisatı yenilettiğimde 4. katta evimde de 53 alabiliyor muyum adama sorduğumda alamazsın 24 Mbps de kal hatta 16 ya bile düşürebilirsin dedi.

Modem değerleri berbat. Santrale uzaklığınız ne kadar?

Ben de teknik mevzûlardan anlamam. Ama; bildiğim bir Çin Atasözünü paylaşayım.

"Çalışıyorsa kurcalama!.."

Teferruatı düzelteyim derken, elinde bulunan ana hizmeti kaybetmişsin.

Ben de teknik mevzûlardan anlamam. Ama; bildiğim bir Çin atasözünü paylaşayım.

"Çalışıyorsa kurcalama!"

Teferruatı düzelteyim derken, elinde bulunan ana hizmeti kaybetmişsin.

Çalışıyor çalışıyor da verdikleri hızı alabiliyor muyum peki? Aylık 200 TL almasını biliyorlarsa altyapıyı da adam gibi yapmaları lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…