Yeni modem download ve upload hızını düşürdü

Buraya bazı testler bırakıyorum. Sen de kendi modem arayüzünden bunun kontrollerini yapabilirsin.

16dB de 47MB.
22dB de 32MB.

Eğer bu kararlılık ayarını çok düşürürsen hız artıyor fakat kopmalar oluyor.
Eğer çok yükseltirsen hız düşüyor fakat bağlantı daha stabil oluyor.

Bunu ben kendim deneme yanılma yoluyla buldum, bir arkadaşımın internetinde çok ufak bir artış elde etmiştik.

Ben TP-Link modem kullanıyorum SNR ayarlamayı bulamadım galiba TP-Link desteklemiyor bunu.

Evet arkadaşlar sorunun ne olduğunu bulduk bu sabah Türk Telekom'dan bir adam geldi dedi ki ana kutu size çok uzak oradan 100Mbps hız geliyor sizin o taksi durağında yardımcı kutu gibi bir şey var dedi adını unuttum oraya 70 Mbps hız geliyor benim apartmana da 53 Mbps geliyor ama şöyle bir sorun var dedi apartman internet tesisatı çok kötü dedi çok fazla ek kablo var ve CAT 5 bu kablo dedi odaya gelen kablo benim kata 34 Mbps geliyormuş ve kopmalar donmalar bu yüzdenmiş tesisatı yenileticez maalesef.

Son düzenleme:
Ben TP-Link modem kullanıyorum SNR ayarlamayı bulamadım galiba TP-Link desteklemiyor bunu.

Evet arkadaşlar sorunun ne olduğunu bulduk bu sabah Türk Telekom'dan bir adam geldi dedi ki ana kutu size çok uzak oradan 100Mbps hız geliyor sizin o taksi durağında yardımcı kutu gibi bir şey var dedi adını unuttum oraya 70 Mbps hız geliyor benim apartmana da 53 Mbps geliyor ama şöyle bir sorun var dedi apartman internet tesisatı çok kötü dedi çok fazla ek kablo var ve CAT 5 bu kablo dedi odaya gelen kablo benim kata 34 Mbps geliyormuş ve kopmalar donmalar bu yüzdenmiş tesisatı yenileticez maalesef.
Sorunun teşhis edimesine sevindim. Umarım en kısa zamanda sorununun çözülür. Ek olarak bu hattaki gürültü oranını görevlinin de dediği gibi eski hatlar neden oluyor.

Buraya bazı testler bırakıyorum. Sen de kendi modem arayüzünden bunun kontrollerini yapabilirsin.

16dB de 47MB.
22dB de 32MB.

Eğer bu kararlılık ayarını çok düşürürsen hız artıyor fakat kopmalar oluyor.
Eğer çok yükseltirsen hız düşüyor fakat bağlantı daha stabil oluyor.

Bunu ben kendim deneme yanılma yoluyla buldum, bir arkadaşımın internetinde çok ufak bir artış elde etmiştik.
İnternet paketin 50 Mbps ise SNR margini 10'a kadar kullan bence. Kablo patates değil ise internette bir şey olmaz.

Şiddet çözüm değildir ama Telekom arayıp bağırıp çağırınca sorunların nasıl çabucak çözüldüğüne birebir tanık oldum. Modemin standart Telekom modemiyse zaten sorun ya kutudadır ya da yeni cihazını uzaktan remote yolla kontrol etmeyen işgüzarlıktandır.
Evet, sizi dava edeceğim diyorum. Ertesi güne geliyorlar.

Sorunun teşhis edimesine sevindim. Umarım en kısa zamanda sorununun çözülür. Ek olarak bu hattaki gürültü oranını görevlinin de dediği gibi eski hatlar neden oluyor.

Bir şey soracağım gelen adam apartmana 53 Mbps geliyor dedi ben tesisatı yenilettiğimde 4. katta evimde de 53 alabiliyor muyum adama sorduğumda alamazsın 24 Mbps de kal hatta 16 ya bile düşürebilirsin dedi.

Modem değerleri berbat. Santrale uzaklığınız ne kadar?

325 metre :( santralden taksi durağı var 5 10 dk yürüme mesafesi oraya gelip oradan apartmana geliyor.

Modem değerleri berbat. Santrale uzaklığınız ne kadar?

Şimdi upload biraz düzeldi ama hala eskisi gibi değil hızım şu an değerler nasıl diğerine göre?
1656606606202.png

Ben de teknik mevzûlardan anlamam. Ama; bildiğim bir Çin Atasözünü paylaşayım.

"Çalışıyorsa kurcalama!.."

Teferruatı düzelteyim derken, elinde bulunan ana hizmeti kaybetmişsin.

Ben de teknik mevzûlardan anlamam. Ama; bildiğim bir Çin atasözünü paylaşayım.

"Çalışıyorsa kurcalama!"

Teferruatı düzelteyim derken, elinde bulunan ana hizmeti kaybetmişsin.

Çalışıyor çalışıyor da verdikleri hızı alabiliyor muyum peki? Aylık 200 TL almasını biliyorlarsa altyapıyı da adam gibi yapmaları lazım.

Geri
Yukarı