Yeni modem kurulumu nasıl yapılır?

hamdolsun

Hectopat
Arkadaşlar modemden kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir sorunum var . Severek oynadığım bir multiplayer oyunda hata alıyorum. Oyuna geç bağlanıyorum. İnternette biraz araştırma yaptım . Popüler bir sorun sanırsam. Ama aynı oyunu önceki bilgisayarımda da oynuyordum. Şimdi bilgisayarımı değiştirdim hala aynı sorunla karşı karşıyayım. Ben şimdi gidip bir modem alsam. Onu nasıl kurabilirim ? TTNET kullanıyorum. Yeni modem alsam bunu onlara onaylatma gibi bir durumu olacak mı ? Şimdi prosedür nedir bilmiyorum. Kablosuz modem kullanıyorum. Alacağım da kablosuz olacak. Aldığımda direk kabloları modeme taksam bağlanır mı hemen ? Yoksa herhangi bir kurulum yapmak gerekir mi ? Şimdiden Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olacağını sanmam, eğer TTNET'in modemini Süperonline gibi başka bir sağlayıcıyla kullanmak isteseydin, arayüz ayarlarında birkaç değişiklik yapman gerekirdi

Oyuna geç bağlanmanız, internet bağlantınızın gecikme süresi (ms) ile alakalı. Kullandığınız internet servis sağlayıcısı ile irtibata geçip bu sorunu çözebilirsiniz. Yeni bir modem satın almanıza gerek yok.

Oyuna geç bağlanmanız, internet bağlantınızın gecikme süresi (ms) ile alakalı. Kullandığınız internet servis sağlayıcısı ile irtibata geçip bu sorunu çözebilirsiniz. Yeni bir modem satın almanıza gerek yok.

Üst komşumuzun wireless şifresini alıp denedim . Hiçbir sıkıntım olmadı . Bende modemimden ya da internet kaynaklı olduğuna dair bir kanıya vardım . Bunun için sormuştum . ''Go To Hell'' arkadaşımın da dediği gibiyse sorunu çözeceğimi umuyorum . Cevaplarınız için teşekkür ederim . :)

Aynı kablo bağlantılarını yeni modeme yapacaksın. Daha sonra modem arayüzüne gireceksin bilmiyorsan 192.168.2.1 veya 192.168.1.1 bunlardan birini adres satırına yazıyorsun. Daha sonra çıkan ekrana aldığın modemin markasına göre bir şifresi var onu internetten rahatça bir bulabilirsin. Genelde şifresi admin veya hiç bir şey olmaz. Giriş yaptıktan sonra ise menülerden kullanıcı adı ve şifre bölümünü bulup TTNet kullanıcı adı ve şifreni yazıp onaylaman yeterli.

Aynı kablo bağlantılarını yeni modeme yapacaksın. Daha sonra modem arayüzüne gireceksin bilmiyorsan 192.168.2.1 veya 192.168.1.1 bunlardan birini adres satırına yazıyorsun. Daha sonra çıkan ekrana aldığın modemin markasına göre bir şifresi var onu internetten rahatça bir bulabilirsin. Genelde şifresi admin veya hiç bir şey olmaz. Giriş yaptıktan sonra ise menülerden kullanıcı adı ve şifre bölümünü bulup TTNet kullanıcı adı ve şifreni yazıp onaylaman yeterli.
Çok açıklayıcı bir yazı yazmışsın . Bunun için teşekkür ederim . Kafamda sorun işareti bırakmadığınız için herkese tekrar teşekkürler .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı