Yeni monitörde imleç ışınlanıyormuş gibi gidiyor

Egebey1

Picopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus PRIME B650M-A II
İşlemci: AMD Ryzen 7 7700
Ekran kartı: Gigabyte AMD Radeon RX6900XT Aorus master
Ram: Kingston Fury 5200Mhz 16x2 Gb
Ssd: Kingston 3500/2100 1tb M2 Ssd
Soğutucu: cooler master masterliquid ml240l Sıvı soğutucu
Kasa: Cougar Mx660
Psu: Cougar Gex850 80+ Gold
Meslek
İlelebet Öğrenci
Merhaba sevgili Technopat üyeleri. Size bir sorunumdan hatta iki sorunumdan bahsedeceğim. Yeni bir monitör aldım ve taktım. Monitörü taktıktan sonra ekteki gibi CTRL ve scroll tuşu ile büyütmeye çalıştığım zaman arada boşluk kalıyor. İkinci sorunuma gelecek olursak mouse sanki ışınlanıyormuş gibi oluyor ve gözümü rahatsız ediyor. Oyunlarda bu problem yok sanırım. Sadece Windows üstünde oluyor. Bunları nasıl çözebiliriz?

Işınlanıyor hatta daha çok kasıyormuş gibi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-08 232238.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-08 232238.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 45
Başlat > Ayarlar > Sistem > Ekran > Gelişmiş ekran ayarları > Bir yenileme hızı seçin ayarından kullanılabilir en yüksek yenileme hızın seç bakalım düzelecek mi.

Başlat > ayarlar > sistem > ekran > gelişmiş ekran ayarları > bir yenileme hızı seçin ayarından kullanılabilir en yüksek yenileme hızın seç bakalım düzelecek mi?

Seçili zaten.

Monitörünüzü varsayılan olarak 60Hz gelir, görüntü ayarlarından 144 veya 165'e çekin. Monitör modelinizi paylaşır mısınız?

165 Hz'ye çektim. Sorun monitör ile ilgili değil çünkü oyunlarda sorun olmuyor. Monitör modelim. LG UltraGear 27GR75Q-B QHD monitör. Bu arada eski monitörüm FHD idi.

165 Hz'ye çektim. Sorun monitör ile ilgili değil çünkü oyunlarda sorun olmuyor. Monitör modelim. LG UltraGear 27GR75Q-B QHD monitör. Bu arada eski monitörüm FHD idi.

Hemen internetten ghosting testi yapar mısınız hocam ne olur ne olmaz. Sanırım IPS kullanıyorsunuz ama yine de bir bakalım.

Hocam mouse DPI düşük yani 100 400 gibi ve hassasiyet yüksek ise olabilir.

1691529318093.png

Bu hassasiyete uyan bir DPI seçmeniz daha iyi olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı