Yeni nesil AMD mi yoksa yeni nesil NVIDIA mı?

Aradaki fiyat farkı?
Aradaki fiyat farkını uzun yıllar kullanmayla kapatabilirsiniz hocam. Yıllar geçse de DLSS 3 sayesinde görüntüyü bozmadan yüksek FPS almaya devam edebileceğiniz bir kartı mı tercih edersiniz yoksa sırf ucuz diye aldığınız ve yıllar geçtikçe performansı da düşecek olan ve DLSS gibi bir şeyin yanına bile yaklaşamayacak çamur gibi FSR teknolojili kartı mı?

Farkındayım Nvidia fanboyu gibi konuştum ama yapacak bir şey yok, durum böyle.

Aradaki fiyat farkını uzun yıllar kullanmayla kapatabilirsiniz hocam. Yıllar geçse de DLSS 3 sayesinde görüntüyü bozmadan yüksek FPS almaya devam edebileceğiniz bir kartı mı tercih edersiniz yoksa sırf ucuz diye aldığınız ve yıllar geçtikçe performansı da düşecek olan ve DLSS gibi bir şeyin yanına bile yaklaşamayacak çamur gibi FSR teknolojili kartı mı?

Farkındayım Nvidia fanboyu gibi konuştum ama yapacak bir şey yok, durum böyle.

Durum öyle değil işte. DLSS 3 her karta mı geliyor? DLSS 4 çıkaracaklar bu sefer yeni nesile gelecek 4000 serisi de diğer serilere olduğu gibi üvey evlat olacak.

DLSS'e güvenmeyin göründüğü gibi değil.
4080 kullanıyorum açıp kullanıyorum kapatıp kullanıyorum MSAA gibi ayarlara gerek bile kalmıyor. Kalitede de herhangi bir düşüklük yok. Varsa da benim gözüm görmüyor açıkçası.

Durum öyle değil işte. DLSS 3 her karta mı geliyor? DLSS 4 çıkaracaklar bu sefer yeni nesile gelecek 4000 serisi de diğer serilere olduğu gibi üvey evlat olacak.
O konuda haklısın hocam. 3000 serisine DLSS 3.5 vs. verilmemesi zaten başlı başına fiyasko.

Şu zamana kadar ne yaşadım ne de yaşayan birini gördüm. Koskoca forumda veya internette böyle olayların yaşanması herkesin başına geleceği anlamına gelmiyor ama teknoloji bu ne olacağı da belli olmaz. 1 milyon kişi alıyor 100 kişinin başına geliyordur. NVIDIA tarafında da sorun yok diye düşünenler var ama son birkaç senedir WattMan'ı saymazsak daha fazla NVIDIA sorunlarıyla ilgili konu açıldı diye biliyorum. (gördüğüm kadarıyla)

Evet NVIDIA nında driverları cokuyor kendim yasadım ama o kadar para sayıyorsam altu ustu bir ekran kartına bunu sormayada hakkım var sorunsuz olsun ya da en az sekilde sorun olsun.

E kardeşim madem bilmiyorsun niye bana yorum yapıyorsun atıyorum 7700XT ile 4070 arasında 5 6 lira fark var ve DLSS 3 diyorsun çözünürlüğü elinlede kısarsın kalite düşüyor zaten ondan bahsediyorum değer mi degmezmi diye.
Arkadaş biz müneccimmiyiz aklından geçen kartları bilelim, yazacaksınki bizde kıyaslıyalım yardımcı olalım. Atıyorumki diyorsunda yüz tane kart var birbirine rakip. Hangi kafayla yaşıyonuz anlamadım ne alırsan al neyse iyi forumlar.

Farkındayım NVIDIA fanboyu gibi konuştum ama yapacak bir şey yok, durum böyle.

Aralarında yıl farkı yok sırf DLSS var diye NVIDIA kart almak pek mantıklı değil. Zaten AMD'nin rakibine karşı kurduğu performans üstünlüğü ile bu açığı kapatıyor.

Evet NVIDIA nında driverları cokuyor kendim yasadım ama o kadar para sayıyorsam altu ustu bir ekran kartına bunu sormayada hakkım var sorunsuz olsun ya da en az sekilde sorun olsun.

Hocam AMD de driver sorunu kalmadı içiniz rahat olsun hem RX 6000 serisi hem de RTX 3000 serisi kullandım. Kullanımda fark göremedim.

Farkındayım NVIDIA fanboyu gibi konuştum ama yapacak bir şey yok, durum böyle.

DLSS kalite bozuyor 5 6 bin TL sadece DLSS ve RTX'e değmez bence.

Aralarında yıl farkı yok sırf DLSS var diye NVIDIA kart almak pek mantıklı değil. Zaten AMD'nin rakibine karşı kurduğu performans üstünlüğü ile bu açığı kapatıyor.

Hocam AMD de driver sorunu kalmadı içiniz rahat olsun hem RX 6000 serisi hem de RTX 3000 serisi kullandım. Kullanımda fark göremedim.

7000 düşünüyorum sorun yoksa 7000 serisi alacağım varsa yapacak bir şey yok yine NVIDIA.

Geri
Yukarı