Yeni nesil bilgisayara Win 7 yüklemek

jüpiter2001

Hectopat
Merhaba, HP 255 G7 laptopa Win 7 yüklemek istiyorum ama bir türlü yükleyemedim. Mavi ekran hata veriyor.
BIOS ayalarından Secure Boot kapalı, legacy açık. Rufus ile ISO dosyasını oluştururken legacy, MBR, nfts falan bilinen ayarlara göre oluşturdum. BIOS güncellemesini de yaptım ama halen hata veriyor. Yani anladığım kadarıyla HP, Win 7'yi desteklemiyor.

Bunun bir yöntemi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, HP 255 G7 laptopa Win 7 yüklemek istiyorum ama bir türlü yükleyemedim. Mavi ekran hata veriyor.
BIOS ayalarından Secure Boot kapalı, legacy açık. Rufus ile ISO dosyasını oluştururken legacy, MBR, nfts falan bilinen ayarlara göre oluşturdum. BIOS güncellemesini de yaptım ama halen hata veriyor. Yani anladığım kadarıyla HP, Win 7'yi desteklemiyor.

Neden 7 düşündünüz düşük performans alırsınız ekran kartı sürücünüz sadece 10 için var.

Oyun oynayamazsınız Win 7 de. Ekran kartını da kuramazsınız ki zaten hata çıkartmış yüksek ihtimalle ekran kartı. Win 10 UEFI kurun.

Tüm mesajlardaki ortak düşünce neden win 10 değil de win 7... Çünkü eski oyunlar win 10'da çalışmıyor. Bir de bilgisayarı kullanacak kişi win 10'u sevmiyor, win 7 istiyor.

Eski oyun derken örneğin Empair Eaarth I

Oyunun .exe'si > sağ tık > uyumluluk ayarları > Windows 7 seç. Bu yolu denedin mi?

Sevmemek hakkında bir fikrim yok.
Denemiştim olmamıştı. Uyumluluk modunu win98/win yapınca düzeldi diyenler de var ama henüz denemedim. Oyunda şöyle bir sorun var, oyun açılıyor oynadıktan 5 - 10 dakilka sonra görüntü siyah ekran olup, sadece ses geliyor.

Tüm mesajlardaki ortak düşünce neden win 10 değil de win 7... Çünkü eski oyunlar win 10'da çalışmıyor. Bir de bilgisayarı kullanacak kişi win 10'u sevmiyor, win 7 istiyor.

Eski oyun derken örneğin Empair Eaarth I
Seviyorsan XP kur. Niye kuramıyoruz ki? Windows 7 kullanacaksan yeni nesil bilgisayarını sat eski bir bilgisayar al. Eski oyunlar oynanıyor örneğin GTA 3.

Yeni konular

Geri
Yukarı