Yeni nesil konsollar hakkındaki düşüncelerim

Siz değilsiniz bu kitleden. Sırf FIFA ve 3. parti oynayıp PS daha iyidir diye gezenler var. Bu ararda MS özel oyun yapıyor. Windows 10 da MS'in, Xbox da MS'in. Adam kendi iki platformuna da çıkarıyor özel oyunlarını işte.

Yani şahsen benim gözümde de o bitiriyor Microsoft'u.
Aynı oyunları bilgisayarda veriyor bana.
Konsol almışken daha farklı bir şey olsun istiyorum ben

Yani şahsen benim gözümde de o bitiriyor Microsoft'u.
Aynı oyunları bilgisayarda veriyor bana.
Konsol almışken daha farklı bir şey olsun istiyorum ben.
Bazıları için evet. Ben çok umursamıyorum çünkü Xbox Series X'i 3. parti oyunları için aldım, özel oyunlar geldiğinde de PS5 alacağım. Çünkü hikayeli oyunları çok seven bir insanım.

Bazıları için evet. Ben çok umursamıyorum çünkü Xbox Series X'i 3. parti oyunları için aldım, özel oyunlar geldiğinde de PS5 alacağım. Çünkü hikayeli oyunları çok seven bir insanım.

Evet o da bir mantık. Series X donanımı bayağı bir güçlü cihaz olduğu için birçok insan 3. parti oyun oynamak için bile alıyor.
Kimisi PS5 dijital alıp yanına Series S alıyor.
Benim o kadar bütçem olmadığı için ben sadece diskli 5'i alacağım :)

Evet o da bir mantık. Series X donanımı bayağı bir güçlü cihaz olduğu için birçok insan 3. parti oyun oynamak için bile alıyor.
Kimisi PS5 dijital alıp yanına Series S alıyor.
İnsanın zevkine göre değişir zaten.
Benim o kadar bütçem olmadığı için ben sadece diskli 5'i alacağım :)
Benim de yok, borca falan gireceğim yüksek ihtimal.

Sizce 3-4 sene sonra PS tarafına bir Pro modeli, Xbox tarafında XX gibi bir şeyler çıkar mı?
Bana kalırsa zannetmiyorum artık bu nesilde ama bazıları çıkar diyor internette.
Çıkacak. 2,5 seneleri var Pro modellerin. Benim bunun için konum bile var. Konsollar güçlü olsa da oyunlar çok hızlı ilerliyor, ekran kartları daha hızlı güçleniyor ve bu sebepten dolayı konsollar da daha hızlı gelişecek.

Sizce 3-4 sene sonra PS tarafına bir Pro modeli, Xbox tarafında XX gibi bir şeyler çıkar mı?
Bana kalırsa zannetmiyorum artık bu nesilde ama bazıları çıkar diyor internette.

Arkadaşa ek olarak ekleyim, çıkmaz zorunda. Çünkü yeni nesil oyunlar depolama alanının sömürüyor. PS5'in 600GB'lik alanı ise buna yeterli kalmıyor(bildiğim kadarıyla 800GB ama 200GB sistem kullanıyor).1TB'lık belki de 2TB'lık PS5 ve Xbox series modelleri gelebilir.

Çıkacak. 2,5 seneleri var Pro modellerin. Benim bunun için konum bile var. Konsollar güçlü olsa da oyunlar çok hızlı ilerliyor, ekran kartları daha hızlı güçleniyor ve bu sebepten dolayı konsollar da daha hızlı gelişecek.
Hocam benim çözemediğim nokta : PS4 zamanında düz 4 çıktığı yıla göre orta halli giriş seviyesi bir donanıma sahipti. PS5 ise orta ve üst düzey donanıma sahip. Yani yanılmıyorsam RTX2060 ekran kartıyla aynı .
PS4 zamanında özellikle 2015'ten sonra 4K tv yaygınlaşınca düz 4 televizyonlarda 4K çıkış veremediğinden de PRO çıktığını düşünüyorum hatta düz 4 bazı oyunlarda FPS düşmesi yaşıyormuş insanlar ondan da şikayetçiymiş.
Yani PS5'e baktığımda 8K çıkışa kadar da veriyor çıkışını. Yani TV sektöründe pek geri kalma gibi bir şey de yok daha çok var 8K'ya.
Hatta bazı analistçiler PS5 ve Series X için son örnekleri olduğunu söylüyorlar türünün. Bir sonraki nesilde Stadia gibi olacağı ön görülüyor.
Ben slim geleceğine hem fikirim PS tarafında.
Ara nesil gelmez gözüyle bakıyorum o yüzden.
Depolama olarak Pro modeline ihtiyaç yok zamanla hiçbir model çıkmasa bile 2TB'lik modeller falan gelecektir.
Arkadaşa ek olarak ekleyim, çıkmaz zorunda. Çünkü yeni nesil oyunlar depolama alanının sömürüyor. PS5'in 600GB'lik alanı ise buna yeterli kalmıyor(bildiğim kadarıyla 800GB ama 200GB sistem kullanıyor).1TB'lık belki de 2TB'lık PS5 ve Xbox series modelleri gelebilir.
PS5 için Sony'nin yeni kapaklar satacağı söyleniyor renk renk ne diyorsunuz?
İş artık telefon kılıfı moduna girmiş. Eğer öyle olursa bu fat kasa 2-3 yıl daha satar. Sony bunun ekmeğini kapağından bile yer.

Hocam benim çözemediğim nokta: PS4 zamanında düz 4 çıktığı yıla göre orta halli giriş seviyesi bir donanıma sahipti. PS5 ise orta ve üst düzey donanıma sahip. Yani yanılmıyorsam RTX2060 ekran kartıyla aynı.
PS4 zamanında özellikle 2015'ten sonra 4K TV yaygınlaşınca düz 4 televizyonlarda 4K çıkış veremediğinden de Pro çıktığını düşünüyorum hatta düz 4 bazı oyunlarda FPS düşmesi yaşıyormuş insanlar ondan da şikayetçiymiş.
Yani PS5'e baktığımda 8K çıkışa kadar da veriyor çıkışını. Yani TV sektöründe pek geri kalma gibi bir şey de yok daha çok var 8K'ya.
Hatta bazı analistçiler PS5 ve Series X için son örnekleri olduğunu söylüyorlar türünün. Bir sonraki nesilde Stadia gibi olacağı ön görülüyor.
Ben Slim geleceğine hemfikirim PS tarafında.
Ara nesil gelmez gözüyle bakıyorum o yüzden.
Depolama olarak Pro modeline ihtiyaç yok zamanla hiçbir model çıkmasa bile 2TB'lik modeller falan gelecektir.

PS5 için Sony'nin yeni kapaklar satacağı söyleniyor renk renk ne diyorsunuz?
İş artık telefon kılıfı moduna girmiş. Eğer öyle olursa bu fat kasa 2-3 yıl daha satar. Sony bunun ekmeğini kapağından bile yer.

Boyarım hocam, kendim satın almam ki enayi miyim ben? 400 Dolar para bayıldığım konsol için ek aksesuar mı alacağım? Aynı tasarımdaki daha yüksek depolama alanlı modeller çıkar hocam.

Boyarım hocam, kendim satın almam ki enayi miyim ben? 400 Dolar para bayıldığım konsol için ek aksesuar mı alacağım? Aynı tasarımdaki daha yüksek depolama alanlı modeller çıkar hocam.

Evet hocam o da bir mantık.
Ben bir de şunu düşünüyorum.
Eğer Slim veya Pro gelirse bence dijital versiyon satıştan kalkacak ve Slim dijital Pro dijital gibi modeller olmayacak.
Ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Eğer böyle ara nesil falan da olacaksa bir de Slim eğer ara nesil olmasa bile süper Slim gibi modeller gelir elbet.
Dijital olayı kapanır gibime geliyor benim.

Geri
Yukarı