Yeni nesil mobil ekran kartları seçiminde neye dikkat edilmeli?

TunahanB

Centipat
Arkadaşlar merhaba.
Ne zamandır sormak istediğim aklıma takılan birkaç soru vardı.
1)Gaming ekran kartları hakkında pek bilgim yok kusura bakmayın tabiri caizse cahil sayılırım. Sormak istediğim mesela laptoplardaki yeni nesil ekran kartları (mesela RTX) mobil veya Max Q olmak zorunda mı yoksa normal ekran kartı da olabilir mi? Onu söylerseniz sevinirim.
2)Mesela seçtiğim modelde sadece SSD var ve kaç portu var göremiyorum. Tüm laptoplarda 1 tane olsa dahi HDD portu var mıdır? Veyahut öğrenmemin bir yolu varsa söyleyebilir misiniz? Teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba.
Ne zamandır sormak istediğim aklıma takılan birkaç soru vardı.
1)Gaming ekran kartları hakkında pek bilgim yok kusura bakmayın tabiri caizse cahil sayılırım. Sormak istediğim mesela laptoplardaki yeni nesil ekran kartları (mesela RTX) mobil veya Max Q olmak zorunda mı yoksa normal ekran kartı da olabilir mi? Onu söylerseniz sevinirim.
2)Mesela seçtiğim modelde sadece SSD var ve kaç portu var göremiyorum. Tüm laptoplarda 1 tane olsa dahi HDD portu var mıdır? Veyahut öğrenmemin bir yolu varsa söyleyebilir misiniz? Teşekkürler.
Laptop ekran kartları zaten mobil sürümlerdir. Max-q kartlarda, çekirdek hızını kısıp %7-8 civarı bir performans kaybı olduğunu duymuştum. Fakat bu ısınmayı engelliyor, bence çok değerli. Ve evet, laptoplarda hdd portu vardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı