Yeni nesil Ryzen'lar beklenmeli mi?

İşlemci değişikliği mi yapacaksınız tam olarak anlaşılmıyor. Eğer değişiklik yapacaksanız beklenir. 1600X'i almadıysanız ve sıfırdan onları bekleyeyim diyorsanız işlemciler CES 2019'da tanıtılacak. Piyasaya düşmesi de 2 ayı bulabilir belirteyim.

Fakat üst seviye bir işlemciye geçilmeyecekse pekte gerek olduğunu düşünmüyorum.

Oyunlar da performans düşüklüğü yaşıyorum intele geçsem mi diye kafamı çok kurcalıyor onun için de hem anakart almak hemde iyi bir işlemci parası vermek zorunda kalıcam sizce değer mi ?

Oyunlar da performans düşüklüğü yaşıyorum intele geçsem mi diye kafamı çok kurcalıyor onun için de hem anakart almak hemde iyi bir işlemci parası vermek zorunda kalıcam sizce değer mi ?
Sisteminizin özelliklerini yazar mısınız ? Ona göre yorum yapalım.

İŞLEMCİ : AMD Rayzen 1600x
Anakart : MSİ Tomahawk b350
Ekran kartı : Msi Rtx 2080 VENTUS
Sıvı SOĞUTMA : COOLER MASTER MASTERLIQUID PRO 120MM
ssd : Samsung 500GB 960 EVO
ram : GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3200Mhz CL14

1080p oynuyorsanız darboğaz olacaktır. O yüzden performans kaybı yaşarsınız. 1. nesil Ryzen'ların oyun performansı 2.nesile göre düşük. 2K'ya geçerseniz bir tık azalacaktır fakat oyun performansı 1.nesilde bir tık geride kaldığı için ne kadar fark eder bilemem.

3. nesil Ryzen'ler de B350M kullanılacağını sanmam. Ryzen 7 3700X veya Ryzen 5 3600X'e geçilmediği sürece gereksiz olur. Tahminimce 500 serisi anakart çıkacak ve 400 serisi anakartlar BIOS update ile kullanılabilecek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı