Yeni notebook önerisi / Monster anakart tamiri

kravuzen

Hectopat
3 Senelik GTX1050 - i7 7700HQ - 8 GB RAM konfigürasyonundaki bilgisayarım şarj etmeme nedeniyle bozuldu. Garanti kapsamı dışında olduğu için anakart bozulduğu ve bunlar tümleşik olduğundan komple değişim gerektiği söylendi ve 2500TL tamir ücreti çıkarttı Monster. Eğer başına gelmiş veya bilgisi olan varsa bu konu hakkında bir bilgi verebilirse sevinirim, normal midir bu fiyat?

Eğer yeni bir bilgisayar al derseniz bu servis ücretinin üstüne en fazla 1000 TL civarı ekleyip yeni bir bilgisayar da alabilirim. Bilgisayarımla ilgili 2.8kg olması dışında bir problemim yoktu aslında, oyun falan da oynamadığım için biraz gereksiz kalıyordu donanımı. Bilgisayar yazılım ve günlük kullanım için kullanılıyor. Sizden bunlar doğrultusunda öneri bekliyorum.

Linkteki tarzda bir bilgisayar arayışım var bunun işlemcisi hakkında bir bilgim yok ama hafif olması, SSD'li ve yazılım gibi işlerde problem çıkarmaması yeterli.

Ayrıca bu bilgisayar da alternatif olabilir
Biraz aciliyeti var, yarına kadar tamir/yeni bilgisayar arasında seçim yapmak zorundayım.Teşekkür ederim şimdiden

Son düzenleme:
Model kodu nedir? Aynı özelliklere sahip cihazlar 2. eli 4000₺ den satılıyor. Hem satılana kadar kullanmış olursunuz.

Model kodu nedir? Aynı özelliklere sahip cihazlar 2. eli 4000₺ den satılıyor. Hem satılana kadar kullanmış olursunuz.
Abra A5 v10.1.4 hocam 1 TB HDD olan modeldi.Açıkçası yaptırsam kullanırım diye düşünüyordum.Yeni bilgisayar alacak olsam yukarıdaki Thinkpad gibi bir cihaz alıp benim HDD ve kurtarılıyorsa RAMi takviye olarak da cihaza eklerim diyordum ama senin dediğin de mantıklı geldi biraz

Abra A5 v10.1.4 hocam 1 TB HDD olan modeldi.Açıkçası yaptırsam kullanırım diye düşünüyordum.Yeni bilgisayar alacak olsam yukarıdaki Thinkpad gibi bir cihaz alıp benim HDD ve kurtarılıyorsa RAMi takviye olarak da cihaza eklerim diyordum ama senin dediğin de mantıklı geldi biraz
Garantisi olmayanları 3500₺ den satıyorlar senin 1 yıl garantin olacak 4000₺ satarsınız. Satılmasa bile 2500₺ ye sistemi kullanmış olursunuz. Geldiği gibi ilan koyarsınız istediniz fiyatı verene satarsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı