Yeni okula kayıt olurken askerlik durumu

Yasar Furkan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkaşlar, 19 yaşındayım geçen sene kazandığım okulu erkenden dondurdum ve sınava tekrar hazırlanmaya başladım. Bu sene istediğim sıralamayı yaparsam hemen kaydımı sildirmek istiyorum fakat tecil düşüyormuş. Bu da yeni okula kayıt olurken sanırım sorun çıkartıyormuş. Ne yapmam gerekli? Kaydımı sildirdikten hemen sonra tecil başvurusunda mı bulunmalıyım?

Aynı seviyede (lisans / önlisans) okullar ise yenisine kayıt yapdığında eskisinin kaydı düşer.
Tecili ise sen yapamıyorsun. Okul yapıyor. Ya da seni uğraştırıyor ama yine okul yapmış oluyor. Yıl sonuna kadar vaktin oluyor. Kasım başı gibi tekrar kontrol edersin e-Devlet üzerinden. Tecilli gözükmüyorsan öğrenci işlerine söylersin. Onlar da sana yalan söyleyip biz hallettik der. Sen de öğrenci belgesi alıp askerlik şubesine gider halledersin. Oradakiler de şişirme iş yapabiliyor, halletmeden dönme.

Aynı seviyede (lisans / önlisans) okullar ise yenisine kayıt yapdığında eskisinin kaydı düşer.
Tecili ise sen yapamıyorsun. Okul yapıyor. Ya da seni uğraştırıyor ama yine okul yapmış oluyor. Yıl sonuna kadar vaktin oluyor. Kasım başı gibi tekrar kontrol edersin e-Devlet üzerinden. Tecilli gözükmüyorsan öğrenci işlerine söylersin. Onlar da sana yalan söyleyip biz hallettik der. Sen de öğrenci belgesi alıp askerlik şubesine gider halledersin. Oradakiler de şişirme iş yapabiliyor, halletmeden dönme.
Teşekkür ederim. Lise'yi yanlış yazdınız sanırım ise olacaktı değil mi?

2001 doğumluyum 2023' e kadar liseden dolayı ertelemem var. Merak etme bir şey olmaz.

Geri
Yukarı