Yeni Oyunlar İçin RX 570 Yeterli Midir?

Beyler bir şey daha sorabilir miyim? Intel sistemlerde 1080p altı çözünürlükte daha az fps verir mi?
Çözünürlük düşerse FPS yükselir. Ama şöyle bir şey var eğer islemci kullanimin yüksekse ve çözünürlük düşünürsen işlemcini çok zorlarsın. Ve hatta darboğaz bile olabilir sistemde. Islemci kullaniminla alakali yani

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlük düşerse fps yükselir. Ama şöyle bişey var eger islemci kullanimin yüksekse ve çözünürlük düşünürsen işlemcini cok zorlarsın. Ve hatta darboğaz bile olabilir sistemde. Islemci kullaniminla alakali yani
Yok biliyorumda. Hani intel 1080p'de daha fazla fps veriyor ya mesela 1600x900'da 1080p'de 100 fps veriyorsa 1600x900'da 90 fps mi verir?

Ne saçmalıyorsun sen ne rezaleti anlamadım? High değil highest yani ultra ayarda 54 FPS aldım ortalama. Kartın 800-900 TL'ye bulunabildiğini hatırlatırım. Adamlar daha ne yapsın? 100 TL daha ucuza GTX 1650'den daha fazla performans veriyor hala rezalet diyorsun. 900 TL'ye oyunları high ayarda 60 FPS oynuyorsun bu dolar kurunda ve hala rezalet diyorsun. Ne bekliyordun karttan?
Benim izlediğim testlerde high'da 35-65 arasi veriyordu. Bunu görmemiştim.

RX570 yerine bir üst muadil Nvidia almanı öneririm. Evet yüksek fps alırsın muadilinden ancak yazılımsal olarak işletim sistemi ile uyumsuzluklar yaşadığı için oyundan atmalar, reset atma vb sorunlar yaşaman olası. Nvidia al kafan rahat olsun.

RX570 yerine bir üst muadil Nvidia almanı öneririm. Evet yüksek fps alırsın muadilinden ancak yazılımsal olarak işletim sistemi ile uyumsuzluklar yaşadığı için oyundan atmalar, reset atma vb sorunlar yaşaman olası. Nvidia al kafan rahat olsun.
Bu konuda haklısın. Bıktım her dakika crash yiyorum çoğu oyundan.

Hocam ben sizin ne istediğinizi anlamadım. Ekran kartı önerisi istiyorsan sistemini belirt, bütçeni belirt yapalım önerimizi. Ki RX 570 bence şuan ki dolar kuruyla tam olarak F/P ürünü. Kendisinden pahalı kartlardan dahi iyi performanslar veriyor. Ona rağmen bence 1-2 oyunu ultra ayarlarda oynayamıyor, yüksek ayarlarda oynuyorsunuz diye de ekran kartı değiştirmeye bence gerek yok. Tabii siz bilirsiniz. Neyse dediğim gibi sisteminizi ve bütçenizi belirtin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı