Yeni PC için babayı ikna etme

Tuna Tartal

Hectopat
Yer
İstanbul / Beylikdüzü
Arkadaşlar babam tam bir teknoloji gerisi. Hakaret olarak anlaşılmasın teknolojiden anlamadığını söylüyorum. Sistemim çok eski. İmzamda görebilirsiniz. Annem ve Babam ayrı. Babamda yaşıyorum. Babamda evli yani üvey anne falan var neyse boşverin. Babamı yeni bilgisayar için nasıl ikna edebilirim? Laptop almayı düşünüyorum fakat babamı zorlamak istemiyorum. Şöyle 1500 - 1600 tl ye İ3 lü GTX 750ti li bi kasada var aklımda GTA V CS:GO oynayacağım. Babamı nasıl ikna edebilirm durumumuz çok iyi değil ama kötüde değil. 1500 tl lik bir kasat-yı taksitle alabiliriz. Aylık gelirimiz 2000-2500 arası.

Dostum babayı da çok zorlamadan G3258 işlemci ve R9 270 ekran kartından oluşan bir sistem işini rahatlıkla görecektir. i3 ile uğraşmana gerek yok. O.C ile i3 ile alacağın verimden kesinlikle daha fazlasını alırsın. O.C ile bilgin yoksa nasıl yapıldığını da paylaşırız. Eminim yapabilirsin. Birazdan bileşenleri de oluşturup atarım konunun altına.

Asus R9 270 Directcu 2 2Gb Gddr5 256Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Gskill 8Gb Ripjawsx Ddr3 1600Mhz Cl9 Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar
Gskill 8Gb Ripjawsx Ddr3 1600Mhz Cl9 Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar
Seagate 3.5" 1Tb Barracuda Sata 3.0 64Mb Cache 7200Rpm Harddisk - Vatan Bilgisayar
Zalman Z3 Plus Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
En ucuz nagas ao400 12cm power supply fiyatı -incehesap.com

Hepsi toplamda 1470 lira tutuyor.

Son düzenleme:
Biraz birikmişin varsa bababa söyle, üstüne eklemesini rica et. Ayrıca işlemci olarak i3 seç. Uzun yıllar kullanacaksın belli ki. G3258 bugün var yarın yok.

Babanı zorlamadan güzel bir dil ile anlat. İmkanın var ise sen ufak bile olsa bir birikim yap. Tatil boyunca çalış biraz biriktirir isen almak daha kolay olur. Bu azmini görünce baban sana yardımcı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı