Yeni PC için kurulması gereken yazılımlar nelerdir?

Crossover17

Hectopat
Arkadaşlar hayatımda ilk defa PC kasası siparişi verdim toplama. Bu zamana kadar hep laptop kullandım. Önümüzde ki hafta kasa gelecek. İçinde sadece Windows'un deneme sürümü olacak dedi satan site. PC kasası geldiğinde ne yüklemeliyim ne yapmalıyım bilmiyorum. Düğmeye basınca direkt girecek miyim ne yapmam gerek hangi driveri yüklemem gerek falan bilmiyorum. İşlemcim Ryzen, ekran kartı RX580. bunların driverini yüklemem gerek mi vs vs? Lütfen bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

Deneme sürümü yüklü geliyorsa düğmeye bastığın an Windows başlar fakat bazı özelliklerden mahrum kalırsın deneme sürümü olduğu için. Bu yüzden önce internetten 15-20 TL’ye orjinal Windows lisans anahtarı alıp Windows’unu etkinleştirmelisin. Daha sonra aldığın anakartın destek sitesine girip sürücülerini indirip yükle. Mesela MSI B360M Pro VH aldınız, Google’ye MSI B360M Pro VH driver yazınca en başta MSI’nin sitesi çıkar oradan Chipset, LAN, Ses gibi sürücüleri indirin. Daha sonra AMD’nin sitesinden işletim sistemi özelliklerini belirterek ekran kartının sürücüsünü indir. Daha sonra günlük kullandığın uygulamaları indirip rahatça kullanabilirsin. Steam vb. gibi.

Deneme sürümü yüklü geliyorsa düğmeye bastığın an Windows başlar fakat bazı özelliklerden mahrum kalırsın deneme sürümü olduğu için. Bu yüzden önce internetten 15-20 TL’ye orjinal Windows lisans anahtarı alıp Windows’unu etkinleştirmelisin. Daha sonra aldığın anakartın destek sitesine girip sürücülerini indirip yükle. Mesela MSI B360M Pro VH aldınız, Google’ye MSI B360M Pro VH driver yazınca en başta MSI’nin sitesi çıkar oradan Chipset, LAN, Ses gibi sürücüleri indirin. Daha sonra AMD’nin sitesinden işletim sistemi özelliklerini belirterek ekran kartının sürücüsünü indir. Daha sonra günlük kullandığın uygulamaları indirip rahatça kullanabilirsin. Steam vb. gibi.
Peki bu key codları nerden temin edebilirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı