Yeni PC'ye önceki SSD takılırsa ne olur?

BoraLo

Centipat
Daha fazla  
Selamlar,
RX580 R7 2700X bir sisteme sahibim bu sistemimin içindeki SSD'yi çıkarıp yeni aldığım RX 6800 XT R5 5600X PC'nin içine taksam driver konusunda falan sıkıntı yaşar mıyım? SSD içerisinde çok önemli dosyalar var ama kafama takılanda şu;
Yeni aldığım PC dede bir SSD mevcut ve baktığınızda iki SSD içindede Windows kurulu :)
işin içinden çıkamadım yardımcı olursanız sevinirim amacım eski pcdeki SSD'yi yeni sisteme takıp kaldığım gibi devam etmek.

Selamlar,
RX580 R7 2700X bir sisteme sahibim bu sistemimin içindeki SSD'yi çıkarıp yeni aldığım RX 6800 XT R5 5600X PC'nin içine taksam driver konusunda falan sıkıntı yaşar mıyım? SSD içerisinde çok önemli dosyalar var ama kafama takılanda şu;
Yeni aldığım PC dede bir SSD mevcut ve baktığınızda iki SSD içindede Windows kurulu :)
işin içinden çıkamadım yardımcı olursanız sevinirim amacım eski PC'deki SSD'yi yeni sisteme takıp kaldığım gibi devam etmek.

Sıkıntı yaşamazsın. Tek kontrol edeceğin nokta eski sistem legacy mod da kurulmuşsa yeni sisteme de bu ayarı yapman gerek aksi takdirde sistem açılmaz. Eğer UEFI olarak ayarlanmışsa yeni sisteme de UEFI ayarına alman gerek. Tek kontrol edeceğin nokta bu.

Önce SSD eski bilgisayarınızdayken Windows + R basıp msconfig yazın. Önyükleme sekmesine gelip Güvenli önyüklemeyi aktif edin. Sonra bilgisayarı yeniden başlatmadan önce DDU ile güvenli modda iken eski ekran kartı driver'ını kaldırıp SSD'yi yeni sisteme takın. Sonra tekrar msconfig'e girip güvenli önyüklemeyi kapatın. Sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve yeni ekran kartı sürücünüzü indirin. Bunun dışında problem olacağını sanmam. Kuzenimin bilgisayarından çıkarılmış HDD'yi format atmadan takabilmiştim bilgisayarıma. Sadece ekran kartı driver'ını bu şekilde silip kendi driver'ımı kurdum.

Selamlar,
İşin içinden çıkamadım yardımcı olursanız sevinirim amacım eski PC'deki SSD'yi yeni sisteme takıp kaldığım gibi devam etmek.

Use code: Boralo.
Hey.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı