Yeni PS5 alan biri için tavsiyeler neler?

Çok teşekkür ederim. Uzun süre PC kullanan birisi olarak belki alışmak zor olacaktır ancak oğlum ve eşimle beraber hikayeli oyun oynamanın tadı da bir başka olsa gerek. :)
Oğlunuzla oynamak için size A Way Out oyununu önerebilirim ama oyunun sonunda aile içi karmaşıklıklar yaşanabilir. :D

Teşekkürler deneyeceğim. Bir de PS Plus Deluxe satın aldığım zaman abonelik süresince kütüphaneye eklenen oyunlara tam erişimim oluyor değil mi? Mantık Game Pass gibi mi çalışıyor?

Teşekkürler deneyeceğim. Bir de PS Plus Deluxe satın aldığım zaman abonelik süresince kütüphaneye eklenen oyunlara tam erişimim oluyor değil mi? Mantık Game Pass gibi mi çalışıyor?
Aynen hocam temel oyuna sahip oluyorsunuz.

Arkadaşlar merhaba. Bugün Pazarama (İş Bankası'nın yan kuruluşu) üzerinden PS5 825 GB CD'li versiyon Eurasia garantili olarak satın aldım. CD'li almamın sebebi uyguna oyun bulursam oynamak için. Onun dışında neler tavsiye edersiniz? Bundan 5 önce PS4 Pro almıştım ilk konsol deneyimimde o zaman olmuştu ve PS Plus hesabıma bağlı olarak Uncharted the nathan drake Collection bulunmakta bu oyunu PS5 ile oynayabilir miyim?

Ayrıca PS Plus Deluxe almayı düşünüyorum sanırım Game Pass gibi bir olay içerisinde oyunlar var tam bilmiyorum, daha çok 7 yaşında ki oğlumla beraber oyun oynayabilmek için satın aldım. Tavsiyeleriniz benim için çok önemli, bir de evimde 108 ekran Hi-Level marka 1080p 60Hz TV var ileride değiştirmeyi düşünüyorum şimdilik bununla idare edebilir miyim beni üzer mi?

Coil whine olursa cihazınızda kafaya takmayın hocam herkeste var. 1080P'de yeterli PS5. performans modunda 2K60 FPS oynayabilirsiniz.

2K veya 4K bir TV'ye zaten sahip değilim. İnşallah 1080p de çoğu oyunu 60FPS oynayabilirim. :)
Aslında oyunlar 2k veya 4k çalışıyor.Sadece 1080P'ye düşüyor ama orjinal 1080P'den iyi yine.4k30 FPS 2k60 FPS oluyor.

Aslında oyunlar 2k veya 4k çalışıyor.Sadece 1080P'ye düşüyor ama orjinal 1080P'den iyi yine.4k30 FPS 2k60 FPS oluyor.
Bende PS5 var 1080P TV'de oynuyorum.

@YasirHoca hocam coil whine şöyle oluyor yüksek grafikli bir oyun oynadığınızda vızıltı sesi geliyor ama oyun oynarken duymazsınız. Garantiye gönderseniz bile bir şey çıkmaz herkeste olan bir şey olduğu için kimin de az var kimin de çok.

Son düzenleme:
@engin beyefendi Dostum rahatsız ediyorum ama kusura bakma. PS5'im geldi kurdum oyunlar oynadım sorunsuz bir şekilde kullanıyorum ancak kafama bir şey takıldı ben Eurasia garantili olarak aldım ancak PS5 kutusunun üzerinde garanti ibaresi yok ama PS5'in kendi kutusu içerisinden bir form çıktı resmini aşağıya bırakıyorum. Bu ürün Sony Eurasia garantili midir? Siteden sorgulama yapamıyorum. Bir de garanti ürünün teslim tarihinden itibaren başlar yazıyor kağıtta, teslim tarihi ise 18.01.2023 gözükmekte bu durumda benim 1 sene mi garanti sürem kalmış oluyor durumu tam anlayamadım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-12-08 at 10.42.38.jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-08 at 10.42.38.jpeg
    163,3 KB · Görüntüleme: 12
@engin beyefendi Dostum rahatsız ediyorum ama kusura bakma. PS5'im geldi kurdum oyunlar oynadım sorunsuz bir şekilde kullanıyorum ancak kafama bir şey takıldı ben Eurasia garantili olarak aldım ancak PS5 kutusunun üzerinde garanti ibaresi yok ama PS5'in kendi kutusu içerisinden bir form çıktı resmini aşağıya bırakıyorum. Bu ürün Sony Eurasia garantili midir? Siteden sorgulama yapamıyorum.
Garantisi vardır hocam. Aldığınız yeri arayıp daha iyi bilgi alabilirsiniz. Ben buradan pek bir şey söyleyemem.

Geri
Yukarı