Yeni R5 3600X sistem ne sıklıkla ve nasıl temizlenmeli?

Eraygg

Hectopat
2 gün önce Vatan Bilgisayar'dan yeni bir masaüstü bilgisayar aldım ve bunun ne sıklıkla ve kim tarafından nasıl temizlenmesi gerektiği hakkında bilgi almak için bu konuyu açtım. Yardım edenlere şimdiden teşekkürler. Sistem özelliklerim RTX 2060, Ryzen 5 3600X ve 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben arkadaşlara sürekli kasa yaparım. Onlara öğüdüm, en azından 5/6 ay da bir toz temizliği yapın. Saç kurutma makinasını soğuk hava üfleyecek şekilde ayarlayın. Fanı olan herşeye 2/3 cm uzaklıktan hava üfleyin derim. Sizede tavsiyemdir. Toz soğutmayı ciddi engellemektedir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kendinizde temizleyebilirsiniz. Ben ayda bir kere temizlemeyi tercih ediyorum. Toz bezi ile kasanın içini silebilirsiniz.

Öncelikle sisteminiz hayırlı olsun, bulunduğunuz ortamın toz durumuna göre belirli aralıklarla kendiniz temizleyin ve kesinlikle temizlik esnasında PC nizin elektrik gücünü kesin. İşlemci macununu da 6 ayda bir değiştirin.

Öncelikle sisteminiz hayırlı olsun, bulunduğunuz ortamın toz durumuna göre belirli aralıklarla kendiniz temizleyin ve kesinlikle temizlik esnasında PC nizin elektrik gücünü kesin. İşlemci macununu da 6 ayda bir değiştirin.

Öncelikle önerileriniz için hepinize teşekkürler ancak ben kendim temizlemeye pek cesaretim yok vallahi parçaları çıkarıp takmak gibi şeylerden anlamıyorum Vatan Bilgisayar'a gidip oradan temizlemelerini istesem temizlerler mi?

Öncelikle önerileriniz için hepinize teşekkürler ancak ben kendim temizlemeye pek cesaretim yok vallahi parçaları çıkarıp takmak gibi şeylerden anlamıyorum Vatan Bilgisayar'a gidip oradan temizlemelerini istesem temizlerler mi?

Vatan Bilgisayar'ın öyle bir güzellik yapacağını sanmıyorum, esnaflığına güvendiğiniz bir bilgisayarcı varsa başında durmanız kaydı ile temizletebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı