Çözüldü Yeni RAM kiti takılınca "SrtTRail.txt" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Anillelele

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Bilgisayarımı aktif olarak 2018'den beri 2x8 RAM'lerim ile kullanıyorum. 20 Ekim tarihinde bilgisayarıma format atıp temiz bir kurulum yaparak Windows 11'e geçtim. Yaklaşık üç aydır bu şekilde kullanıyorum yani.

Kullandığım programlar vs. sebebiyle RAM'lerime takviye yapmaya karar verdim ve, bende bulunan RAM'lerin birebir aynı koduyla yeni 2x8 RAM kiti satın aldım. Benim kendi bilgisayarıma aldığım RAM'ler 2018 yılında üretilmiş muhtemelen. Şu anki RAM'lerin üzerinde September 2022 ibaresi var.

Bilgisayara yeni kitleri takarak 32 GB yaptığımda RAM'leri bilgisayarı açtığımda ilk başlarda bir problem yoktu, frekans ayarlarını yaptıktan sonra bilgisayar açıldığında sistem kendi kendini 10 saniye içerisinde kapatarak yeniden açmaya başladı sürekli bir şekilde. Ardından Windows düzgün başlatılamadı hatası alıp. C:/Windows/System32/logfiles/Srt/SrtTRail.txt hatası aldım. Yeni aldığım RAM'ler şu anda sistemimde takılı değil ve bu hatayı şu anda almıyorum. Sebebi nedir acaba? Bir fikri olan varsa yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkür ediyorum.

eski.jpg

yeni.jpg

• Anakart: B450 Tomahawk Max.
  • İşlemci: Ryzen 7 3700X.
  • Ekran kartı: MSI 2070 Super Gaming Z Trio.
  • RAM: G.Skill Trident Z RGB 2x8 CL18 3600MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
4 tane olunca manuel olarak girmek gerekebiliyor. 3200 MHz'e kadar deneyebilirsiniz.

Teşekkür ederim. Deneyip dönüş sağlayacağım.
BIOS sıfırladıktan sonra düzeldi. Ancak bu sefer de RAM frekansımı 2133MHz'ye çıkartamıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki adımları izlediğimde oluyor fakat ayarları kaydedip çıktığımda, bilgisayar birkaç defa kendini kapatıp açıyor ve bilgisayar açıldığında 2133 MHz de kalıyor.
BIOS'u güncel tutmak adına BIOS Update de yaptım.

e3c42e0e-03e9-4e5a-a0f7-25ac92162c9a.jpg

Buradaki adımları izlediğimde oluyor fakat ayarları kaydedip çıktığımda, bilgisayar birkaç defa kendini kapatıp açıyor ve bilgisayar açıldığında 2133 MHz de kalıyor.

Bu konu hakkında nasıl bir çözüm üretebiliriz acaba?

4 tane olunca manuel olarak girmek gerekebiliyor. 3200 MHz'e kadar deneyebilirsiniz.

Çözüm

3400MHz olarak ayarladım manuel olarak bir gün çalıştırdım fakat bugün kapandı yine. Şu an 3266MHz. Sorunsuz çalışıyor. Teşekkür ederim desteğiniz için.

Geri
Yukarı