Yeni RAM takılan PC açılmıyor

krds24

Decapat
Daha fazla  
Mevcut 8 GB RAM'im vardı, 8 GB aldım bugün. Takarken oturtmamışım, tam şimdi oturttum ama yine ekran gelmiyor. BIOS pilini çıkarıp taktım, fayda etmedi. Eski RAM da kullanamıyorum, PC gitti komple. Nasıl düzeltebilirim?

Tam oturtmadığın için büyük ihtimal kısa devre oluşmuş olabilir.

Hocam, fişten çekin. Daha sonra RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi temizleyip takın. Tekrardan BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

Mevcut 8 GB RAM'im vardı, 8 GB aldım bugün. Takarken oturtmamışım, tam şimdi oturttum ama yine ekran gelmiyor. BIOS pilini çıkarıp taktım, fayda etmedi. Eski RAM da kullanamıyorum, PC gitti komple. Nasıl düzeltebilirim?
Hocam aldığınız RAM larin Voltajı uyumlu değil büyük ihtimal. Ramlarin ve Pc özelliklerinin resmini paylaşırsanız kesin bir cevap verebilirm.

Hocam zaten bios pilini çıkartınca şey olmuyormu bios sıfırlanmıyormu? Bildiğim kadarı ile öyle bi durum var.Siz şimdi biosu tekrar guncelleyip kurdunuzmu. Ram'lerin voltajı ile alakalı bi durum olabilir.

Alt kısımlarını silgiyle silin eğer olmazsa RAM'lerin yerlerini değişitrin veya sisteminizin RAM frekansına uygun RAM takın eğer o da olmazsa garantisi varsa ürünün garantiye gönderin ya para iadesi ya da yenisiyle mutlaka değiştirirler.

Eğer Laptop is Kaç Volt olduğuna baktın Örnek: 1.35V, 1.50V

Aslında, aldığı RAM ve halihazırda olan RAM in resimlerini atsa. Üzerinde seri numaraları yazar, arkadaşlar buna göre daha iyi yorum yapabilir.
Güncel Laptoplar genelde 1.20V kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı