Yeni Ram Takınca Windows Açılmıyor

Detrow

Hectopat
Daha fazla  
Benim bilgisayar;
İşletim Sistemi : Windows 8.1 Pro 64-bit

İşlemci : Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 330 @ 2.13GHz (4 CPUs), ~2.1GHz

Ram: 3 Gb

Ekran kartı : AMD Mobility Radeon HD 5000 Series

Yaklaşık top bellek : 2295

Aldığım Ram : www.vatanbilgisayar.com: Kingston 4Gb Ddr3 1600Mhz Cl11 Tek Modül Notebook Ram - Vatan Bilgisayar

Benim laptobun ram girişi 2 tane 2+1. Ben vatandan 4gb ram aldım ve 1 gb rami çıkarıp 4lüğü taktım. Sonra bilgisayarı başlatınca windowsa kadar geliyor sonra kapanıyor tekrar açılıyor. Bilgisayardan anlayan bi arkadaşa sordum senin aldığın ram bilgisayara uyumlumu MHz de uyumlu çalışmama gibi bi imkanı yok diyor. Acaba ne sorunu olabilir biosta bi problem olabilir mi ? Yardımlarınız için şimdiden Teşekkür ediyorum

Dosya Ekleri

• asdasdasd.PNG
    asdasdasd.PNG
    16,5 KB · Görüntüleme: 439
  • aaaaa.PNG
    aaaaa.PNG
    10,7 KB · Görüntüleme: 434
Abicim sen ramleri yanlış almışsın. Ramlerde gecikme süresi diye özellik var, senin notebook gecikme süresi 8, ama sen rami g.s 11 olanı almışsın dolayısıyla ondan açılmıyor bilgisayar.
senin bunu alman gerekirdi (tam olarak emin değilim)

www.vatanbilgisayar.com: 4GB 1333MHz DDR3 CL9 Notebook Ram - Vatan Bilgisayar
ya da
www.hepsiburada.com: Hi-Level 4GB 1066MHz DDR3 Notebook Ram (HLV-SOPC8500D3/4G) Fiyatı

Emin olmadan bilgi vermek istemiyorum ama büyük ihtimalle alttaki senin sistemle uyumlu

Dosya Ekleri

• ekran 2 2.PNG
    ekran 2 2.PNG
    11,7 KB · Görüntüleme: 532
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 496
Son düzenleme:
İşin kötü yanı 1066 pek bulunmuyor, ya iyi marka ürün bulacaksın ya da 1333lük alıp kumar oynayacaksın.
Bu arada Bios'un güncel değil ise güncelle, bazen RAM uyumluluğu güncellemeleri içeriyor olabiliyorlar.

Veya 4+1 şeklinde dene veya tekli 4. (deneme amaçlı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı